Odra idzie za ciosem!

2017-08-06 08:04:00
Stęsknieni I-ligowego futbolu siedleccy kibice czekali niemal trzy miesiące na kolejny mecz Pogoni. Domowa inauguracja sezonu zakończyła się porażką 1:2 z Odrą Opole. Po inauguracyjnym 3:0 z Górnikiem Łęczna, tym razem podopieczni Mirosława Smyły wracają z pełną pulą z Mazowsza.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem optycznej przewagi biało-niebieskich, która objawiała się w regularnie bitych rzutach rożnych. Defensorzy Odry skutecznie radzili sobie z centrami zarówno Grzegorza Tomasiewicza, jak i Polkowskiego. W 14. minucie w polu karnym gospodarzy upadł Marcin Wodecki. Sam poszkodowany zabrał się za wykonanie jedenastki i to był błąd! Krystian Stępniowski popisał się kapitalną interwencją i uratował siedlczan od utraty bramki.

Pogoń potrzebowała kilku minut, aby otrząsnąć się, ale wróciła do swojej gry. Siedlczanie dalej regularnie wykonywali rzuty rożne. Bez efektów. W 31. minucie Wodecki naprawił swoje winy, celnie uderzając z kilku metrów. Podopieczni Łopatki do końca pierwszej połowy bezskutecznie szukali wyrównania. Odra schodziła na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach.

Tuż po przerwie do wyrównania mógł doprowadzić Dariusz Zjawiński, ale Tobiasz Weinzettel poradził sobie z jego uderzeniem. Bramkarzowi w interwencji pomogli obrońcy, którzy spowolnili strzał napastnika Pogoni. Odra nie cofnęła się zbyt głęboko i została nagrodzona. W 52. minucie Mateusz Peroński po rzucie rożny zagrał głową do Mateusza Bodziocha, a ten z bliska pokonał Stępniowskiego. Kilka chwil później kontaktowej bramki szukał Zjawiński, lecz jego uderzenie zza szesnastki było niecelne.

W 58. minucie Stępniowski poradził sobie ze strzałem Perońskiego z głowy. To był efekt kolejnego groźnego kornera w wykonaniu opolan. Chwilę później do jeszcze większego wysiłku siedleckiego bramkarza zmusił Rafał Brusiło po petardzie z około 30 metrów. Na kwadrans przed końcem rezerwowy Maciej Wichtowski był bliski kontaktowego trafienia po centrze Polkowskiego z rzutu rożnego. W 80. minucie Paluchowski uderzył nad poprzeczką opolskiej bramki. W końcówce bliski szczęścia byli jeszcze Polkowski i Seiya Kitano. Weinzettel nie dał się jednak pokonać. W ostatniej akcji meczu Maciej Wichtowski strzałem z głowy zdobył honorową bramkę.

Pogoń Siedlce – Odra Opole 1:2 (0:1)

0:1 Wodecki 31'

0:2 Bodzioch 52'

1:2 Wichtowski 90'

Żółte kartki: Ratajczak, Paluchowski – Cverna, Wodecki, Maćczak, Weinzettel.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Pogoń Siedlce: Stępniowski – Szrek (63' Wichtowski), Żytko, Czarnecki, Ratajczak – Polkowski, Chyła (78' Kitano), Jegliński, Zjawiński, Tomasiewicz (71' Świerblewski) – Paluchowski.

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Marzec (66' Wepa), Peroński, Niziołek, Maćczak, Wodecki (77' Habusta) – Gancarczyk (66' Wojciechowski).