Odra gra o lidera

2017-11-25 08:03:00
O 13:00 rozpocznie się ostatni w 2017 roku mecz niebiesko-czerwonych o punkty. Wygrana z rywalem z Mazowsza sprawi, że przerwę zimową beniaminek spędzi w fotelu lidera tabeli Nice 1 Ligi.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego staną przed arcytrudnym zadaniem, ponieważ Odra nie zwykła przegrywać na własnym obiekcie. W dobiegającym końca roku przy Oleskiej zwyciężyły tylko dwa kluby: Kotwica Kołobrzeg i Miedź Legnica. Kurs w Fortunie, że Pogoń wygra pierwszą połowę wynosi 4.15.

Beniaminek z Opola marzy o przezimowaniu na pozycji lidera. Do osiągnięcia tego celu pozostał jeden krok. Pogoń postara się postawić nogę Odrze i zrewanżować się za porażkę 1:2 w pierwszym domowym meczu w sezonie 17-18. Po kwadransie gry Marcin Wodecki zmarnował jedenastkę, ale odkupił swoje winy trafiając z gry. Kilka minut po przerwie Mateusz Bodzioch poprawił sytuację opolan. Pogoń stać było jedynie na zdobycie honorowej bramki autorstwa Macieja Wichtowskiego. Kurs w Fortunie, że obie ekipy strzelą bramki wynosi 1.7.

Nie był to jedyny mecz w krótkiej historii rywalizacji obu drużyn. W połowie lipca 2015 roku los skojarzył Pogoń i Odrę w Pucharze Polski. Opolanie jako III-ligowiec z ambicjami nie wykorzystali atutu własnego boiska. Piotr Krawczyk był autorem zwycięskiej bramki, a wcześniej zmarnował rzut karny. W Opolu da się wygrać, o czym z obecnej kadry zawodniczej pamiętają bracia Krawczykowie i Rafał Misztal.

Przypominamy, że w tej kolejce gole będą wyjątkowo cenne. Oficjalny sponsor rozgrywek firma Fortuna Zakłady Bukmacherskie za każdą bramkę, która padnie na 9 stadionach Nice 1 Ligi, zapłaci klubom po 2 000 zł. Ogólna kwota zostanie podzielona po równo na wszystkie kluby i będzie przekazana na cele dobroczynne. W tym momencie na koncie akcji po dwóch piątkowych meczach jest 10 tysięcy złotych.

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce