Odczarować własny stadion

2017-10-21 08:20:00
W meczu inaugurującym 14. kolejkę Nice 1 Ligi Raków Częstochowa podejmie u siebie GKS Tychy.

Raków Częstochowa w środku tygodnia odrabiał zaległości 12. kolejki. W meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała padł remis, 1:1.

 

W tym sezonie własne boisko nie jest atutem beniaminka. Raków wygrał u siebie tylko raz. Dla porównania na wyjazdach zespół Marka Papszuna schodził z boiska z trzema punktami cztery razy.

 

Beniaminek jest też drugim pod względem skuteczności zespołem w lidze i ustępuje tylko zajmującej pierwsze miejsce w tabeli Chojniczance Chojnice. Kurs w Fortunie, że dziś beniaminek jako pierwszy strzeli bramkę wynosi 1.7.

 

Zielono-czarno-czerwoni po trzynastu rozegranych kolejkach zajmują 15. miejsce i mają w swoim dorobku 15 punktów. Bilans tyszan to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek (bramki 15-20). W ostatniej kolejce GKS na własnym boisku zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice ratując jeden punkt w końcówce spotkania po trafieniu samobójczym Michała Czarnego. Był to debiut Ryszarda Tarasiewicza na ławce tyszan.

 

Na wyjazdach GKS Tychy odniósł do tej pory tylko jedno zwycięstwo i poniósł aż pięć porażek. Więcej ma tylko Stomil Olsztyn i Ruch Chorzów. Kurs w Fortunie, że GKS Tychy wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 2.07. 

Autor: 1liga.org, Fot. Raków Częstochowa