Obronić pozycję lidera!

2017-04-21 10:56:00
Chrobry Głogów po trzech zwycięstwach z rzędu w najbliższą sobotę zagra na boisku lidera. Od środy bowiem na czele Nice 1 Ligi znajduje się ekipa Sandecji Nowy Sącz.

Sandecja odrobiła we środę ligowe zaległości. W meczu ze Stalą Mielec okazała się lepsza wygrywając 1:0. Dzięki zwycięstwu Sandecja została nowym liderem rozgrywek.

Dla pomarańczowo-czarnych to druga (nie licząc początkowej fazy ligi, pierwszej, drugiej czy trzeciej kolejki) rywalizacja z drużyną zajmującą najwyższe miejsce w tym sezonie. Wcześniejsza miała miejsce w listopadzie. Chrobry jechał na teren prowadzącego wówczas Zagłębia Sosnowiec i po bramkach Konrada Kaczmarka i Mateusza Machaja dość nieoczekiwanie zwyciężył 2:0. Po tym spotkaniu Zagłębie straciło pozycję lidera.

Co ciekawe, gdy Chrobry grał z Sandecją po raz pierwszy w sezonie 2016/17, rywale byli niemal tak samo wysoko. Przed przyjazdem do Głogowa we wrześniu zajmowali 2 miejsce. Chrobry wygrał jednak 2:1 w niebywałych okolicznościach, bo w momencie upływu regulaminowych 90 minut to Sandecja prowadziła 1:0. Warto dodać, że kiedyś w taki sposób wygrała też Sandecja, więc z uwagi na ciekawą przeszłość i aktualne położenie w tabeli szykuje się dobre widowisko. Czy znowu możemy liczyć na bramkę w końcówce spotkania? Kurs na to, że padnie bramka po 76 minucie wynosi 1.59.

Atutem Sandecji jest gra na własnym boisku. Na wiosnę, lider Nice 1 Ligi nie zaznał w Nowym Sączu porażki. Cztery zwycięstwa na cztery możliwe nie wliczając ostatniego, zaległego spotkania ze Stalą Mielec. Sandecja może także pochwalić się najlepszą defensywą w meczach u siebie. W trzynastu spotkaniach lider stracił tylko siedem bramek. Kurs w Fortunie, że Chrobry nie strzeli bramki w pierwszej i drugiej połowie wynosi 1.11.

Media Press Kit: Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów

Autor: Chrobry Głogów/1liga.org, Fot. Sandecja