O trzeci komplet z rzędu

2017-10-28 09:17:00
Po raz trzeci w historii zagrają o punkty z Górnik Łęczna i Puszcza Niepołomice. Dwa dotychczasowe mecze kończyły się zwycięstwami ekipy z Łęcznej.

Historia meczów pomiędzy Górnikiem Łęczną a Puszczą Niepołomice jest bardzo krótka. Oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 2013-2014. 18 października w Łęcznej Puszcza przegrała 2:0. Rewanż rozgrywany w maju 2014 roku był szalenie interesujący i piłkarze Górnika komplet punktów wywalczyli w doliczonym czasie gry. Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają do zera wynosi 3.85.

 

Po zakończeniu sezonu oba zespoły zmieniły rozgrywki ligowe. Górnik Łęczna awansował wówczas do Ekstraklasy, a Puszcza spadła do II ligi i tak było aż do tego sezonu. Piłkarze Górnika obecny sezon rozgrywają jako spadkowicz z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, a „Żubry” drugi raz w historii rywalizują na tym szczeblu z pozycji beniaminka.

 

Gdyby brać tylko pod uwagę pozycję w tabeli i ostatnie wyniki obu drużyn to faworytem sobotniego meczu byłaby… Puszcza. Gospodarze w czterech ostatnich meczach zdobyli łącznie 3 punkty, nie notując w tym czasie żadnego zwycięstwa. Ostatni raz Górnik z kompletu punktów cieszył się 23 września, kiedy to u siebie pokonał 1:0 tyski GKS.

 

Trzeba jednak pamiętać, że piłkarze beniaminka zdecydowaną większość punktów zdobywają jednak w Niepołomicach. Spośród 6 ligowych zwycięstw w tym sezonie tylko jedno (w Katowicach) udało się osiągnąć na terenie rywala.

 

Najlepszym strzelcem drużyny w tym sezonie jest Patrysz Szysz. 19-latek na którego jest to pierwsza runda w tym sezonie zdobył już 5 bramek. Warto jednak dodać, że 3 z nich zdobył po strzałach z rzutów karnych. W ekipie beniaminka wyróżniającym graczem jest Maciej Domański, który zdobył w tym sezonie 7 goli. Kurs w Fortunie, że obie ekipy strzelą bramkę wynosi 1.66.

 

 

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Górnik Łęczna