O pozycję lidera

2017-10-29 09:21:00
Chojniczanka Chojnice po sobotniej wygranej Miedzi straciła pozycję lidera Nice 1 Ligi. Z kolei Chrobry nie wygrał w lidze od miesiąca.

Będzie to mecz na szczycie zaplecza Ekstraklasy, chociaż z lekką skazą na obu konkurentach. Otóż MKS po świetnej serii bez porażki pomiędzy 10.09 a 21.10 nieco przystopowała, przegrywając w zeszłym tygodniu mecze u siebie z Pogonią Siedlce (w lidze) i Górnikiem Zabrze (w Pucharze Polski). Chrobry zaś swój ostatni mecz o punkty wygrał… miesiąc temu, z Odrą Opole (30.09, 2:0). W październiku zdobył tylko jeden punkt, remisując 3:3 z Wigrami. Resztę meczów przegrał – z Zagłębiem Sosnowiec 1:2, ze Stalą Mielec 0:3, a w pucharze z Arką – 0:2.

 

Z 7 miejsca do niedzielnego meczu z Chojniczanką Chojnice (która zresztą też straciła lidera) przystąpi Chrobry. Pomarańczowo-czarni muszą pokonać rywala, aby powrócić do pierwszej czwórki, z której nie wypadali od 3 kolejki. Nie tyle do czwórki, co - w przypadku straty punktów przez Odrę Opole - na wysokie 3 miejsce. Kurs w Fortunie, że Chrobry wygra w niedzielę przynajmniej jedną połowę wynosi 1.92.

 

Historia wzajemnych pojedynków chojniczan z głogowianami jest dość bogata. Do tej pory zespoły spotkały się dziesięciokrotnie – cztery razy w ramach rozgrywek II ligi zachodniej, sześć razy w I lidze. Chojniczanka z tych spotkań pięć razy wychodziła zwycięsko (co ciekawe w I lidze tylko i wyłącznie na wyjeździe), cztery razy padał remis (trzykrotnie w Chojnicach, raz w Głogowie), a tylko raz wygrał Chrobry, 19 listopada 2011 roku.

 

W poprzednim sezonie W Głogowie górą była Chojniczanka, która wygrała 1:3. Kurs w Fortunie, że pierwszą bramkę strzelą gospodarze wynosi 1.82. W rewanżu padł wynik 2:2, choć to Chrobry prowadził już 0:2. 

Autor: Chrobry/Chojniczanka, Fot. Chrobry