O powrót na fotel lidera

2017-10-07 08:28:00
W sobotnie wczesne popołudnie Odra Opole zmierzy się z rywalem z Pomorza, czyli (co najmniej) ćwierćfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Polski. Początek o 12:30 na kanale Polsat Sport Extra.

Przed tygodniem, po porażce w Głogowie, Odra straciła – właśnie na rzecz Chrobrego – fotel lidera Nice 1 Ligi. Tabela nadal prezentuje się jednak dla niebiesko-czerwonych bardzo korzystnie. Beniaminek plasuje się obecnie na najniższym stopniu podium i z takiego położenia drużyna przystąpi do sobotniego meczu z Drutex-Bytovią.

Przy Oleskiej Odra podejmie Drutex-Bytovię, która zajmuje aktualnie 9. miejsce, tracąc do beniaminka jedynie cztery punkty. Zespół z województwa pomorskiego sezon zaczął fantastycznie – od sześciu kolejnych zwycięstw (po trzy w lidze i Pucharze Polski). Dzięki świetnej postawie w pucharowych rozgrywkach – wyeliminowaniu ekstraklasowiczów z Gdańska i Szczecina – dziś może odliczać już dni do historycznego w dziejach klubu wydarzenia, jakim będzie bez wątpienia ćwierćfinałowy dwumecz z Legią Warszawa.

W roli gości zespół prowadzony przez trenerski duet Rafał Wójcik – Adrian Stawski zanotował tej ligowej jesieni jedno zwycięstwo – w 2. kolejce w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Potem zdołał jeszcze zremisować w Łęcznej, wracając z kolei z pustymi rękami z Tychów, Legnicy i Częstochowy. W dwóch ostatnich tygodniach bytowianie nie sięgnęli po punkty (1:3 z Rakowem oraz domowe 1:2 z GKS-em Katowice), dlatego przy Oleskiej będą chcieli przerwać złą serię. Kurs w Fortunie, że goście wygrają obie połowy wynosi 12.5.

Będzie to mecz numer trzy o ligowe punkty między Odrą a Drutex-Bytovią. Wcześniej oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2013/14, w dawnej drugiej lidze zachodniej. W Bytowie górą byli gospodarze (2:1), z kolei w rewanżu przy Oleskiej zanotowano remis 1:1 w niezwykłych okolicznościach. Drutex-Bytovia od 78. minuty grała w dziesiątkę, od 85. – w dziewiątkę. Mimo to, w doliczonym czasie gry zdołał wyjść na prowadzenie! Niebiesko-czerwoni uratowali punkt za sprawą Bartosza Pawlaka. Kurs w Fortunie, że dziś padnie wynik 1:1 wynosi 5.3.

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole