Nowy stadion dla Ruchu Chorzów

2017-09-26 12:20:00
Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oficjalnie potwierdził, że nowy stadion przy ul. Cichej będzie mógł pomieścić 16 tysięcy widzów. Na czwartkowej sesji Rady Miasta Chorzów radni podejmą kolejną ważna decyzję w sprawie budowy.

Pod głosowanie trafi bowiem propozycja prezydenta dotycząca przekazania środków do spółki miejskiej na wyłonienie inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował budowę obiektu. Do jego zadań będzie należał m.in. nadzór techniczny nad jakością wykonania robót budowlanych i nad sporządzaną dokumentacją. Jeśli radni poprą ten wniosek, będzie można mówić o oficjalnym rozpoczęciu kolejnego etapu inwestycji. – Projekt jest już gotowy, otrzymaliśmy też pozwolenie na budowę. Teraz czas przejść do konkretów i ustalić harmonogram budowy – wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

 

Nowy stadion pomieści 16 tysięcy widzów i ma służyć nie tylko piłkarzom Ruchu, ale także młodym adeptom futbolu. Na obiekcie organizowane będą także wydarzenia i koncerty dla mieszkańców Chorzowa. – Budowa prowadzona będzie etapami, a jej tempo zależeć będzie od finansów miasta. Jeszcze raz podkreślam, że nie rezygnujemy z innych ważnych inwestycji w Chorzowie – tłumaczy prezydent Kotala.

Autor: Urząd Miasta Chorzów, Fot. Urząd Miasta Chorzów