Nowi w Pogoni Siedlce

2017-07-07 15:15:00
Trzej gracze: Paweł Garyga, Dawid Kieplin oraz Miroslav Pastva zostali nowymi zawodnikami Pogoni Siedlce.

25-letni Garyga jest wychowankiem Śląska Wrocław, w którym rozegrał dwa spotkania na poziomie ekstraklasy. Był również piłkarzem MKS Oława, KS Polkowice, Odry Opole, a także rezerw francuskiego FC Nantes. Ostatnie dwa lata spędził w II-ligowej Legionovii Legionowo. W minionym sezonie w II lidze zagrał 32 razy i strzelił dwie bramki. Garyga podpisał z Pogonią roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

 

– Skusiła mnie oferta z Nice 1 Ligi. Pogoń to bardzo dobra drużyna. Przyjechałem tutaj kilka dni wcześniej, trenowałem i naprawdę wszystko mi się podobało. Podjąłem decyzję, że zostaje w Siedlcach i postaram się pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych rezultatów – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy nabytek Pogoni.

 

Kieplin występuje na pozycji bocznego pomocnika. Jest wychowankiem Wisły Nowy Duninów, a od 2011 roku reprezentuje barwy Wisły Płock. W minionym sezonie w barwach Nafciarzy zaliczył dwa występy w ekstraklasie. 19-latek został wypożyczony do Pogoni do końca sezonu, jednak klub z najwyższej klasy rozgrywkowej zastrzegł sobie prawo do skrócenia transakcji po rundzie jesiennej.

 

Miroslav Pastva ma 25 lat. Dotychczas występował jedynie w swojej ojczyźnie, a pierwsze kroki stawiał w Tatranie Liptovský Mikuláš. Szkolił się również w drużynie ze słowackiej czołówki – Ružomberoku. W seniorach reprezentował dotychczas dwa kluby – Tatran Liptovský Mikuláš i ViOn Zlaté Moravce. W tym drugim klubie spędził ostatni sezon, gdzie rozegrał 24 mecze ligowe w najwyższej klasie rozgrywkowej na Słowacji. Jego drużyna na koniec sezonu zajęła trzecie od końca, 10 miejsce.

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce