Nieudany początek Zagłębia

2017-07-29 21:34:00
Zagłębie Sosnowiec przegrało na inaugurację sezonu przed własną publicznością z Olimpią Grudziądz. Jedyna bramka padła w samej końcówce spotkania.

Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu Zagłębiaków. Kilka ciekawych akcji, mocne strzały z dystansu autorstwa Adama Banasiaka i Tomasza Nowaka. Zabrakło jednak precyzji, a w kilku sytuacjach bramkarz gości zachował zimną krew. 


Gdy wydawało się, że w drugiej połowie sosnowiczanie podkręcą tempo i zepchną rywala do defensywy, "gra" siadła. Spotkanie stało się wolniejsze, przede wszystkim brakowało tzw. "setek" pod obiema bramkami. Trenerzy Zagłębia zareagowali na taki obrót wydarzeń i zaryzykowali grę na dwóch napastników.

 

Za Żarko Udovicića wszedł Alexander Christovao, który dołączył do Szymona Lewickiego. Roszada nie przyniosła zamierzonego skutku, sosnowiczanie odbijali się od obrony Olimpii, a co więcej to goście zadali zabójczy cios w samej końcówce. W 85. minucie Marcin Woźniak wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego i wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Zagłębiacy ruszyli do odrabiania strat, jednak zabrakło czasu i ostatecznie musieli pogodzić się ze stratą punktów. 

 

SKRÓT SPOTKANIA


Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)


1:0 Woźniak 85'

 

Żółte kartki: Milewski, Nowak, Łuczak - Kurowski, Woźniak.

Sędziował: Artur Aluszczyk (Szczecin).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Wrzesiński, Jędrych, Cichocki, Udovicić (65' Cristovao) - Milewski, Nowak - Nawotka (67' Nuno Malheiro), Łuczak Ż, Banasiak (74' Sulewski) - Lewicki.

Olimpia Grudziądz: Małecki - Goropevsel, Michalik, Kurowski, Kaczmarek, Janicki (77' Koval), Feruga (90' Wełna), Zitko, Salmikivi (60' Bancessi), Woźniak, Olczyk.

 

 

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Olimpia Grudziądz