„Niebiescy” wyjadą na Cypr

2018-02-01 15:44:00
Drużyna Ruchu wyjedzie jutro na drugie zgrupowanie w zimowym okresie przygotowawczym. Przez dwa najbliższe tygodnie „Niebiescy” będą trenować na Cyprze.

Drużyna Ruchu wyjedzie jutro na drugie zgrupowanie w zimowym okresie przygotowawczym. Przez dwa najbliższe tygodnie „Niebiescy” będą trenować na Cyprze.

 

Chorzowski zespół przygotowywał się już na Wyspie Afrodyty przed dwoma laty, w Nikozji. Tym razem „Niebiescy” udadzą się do popularnego wśród klubów piłkarskich kurortu Ayia Napa, małego miasteczka położonego nad Morzem Śródziemnym. Bazą drużyny będzie hotel Atlantica Aeneas Resort&Spa. Ośrodek już w listopadzie wizytował dyrektor sportowy Ruchu, Grzegorz Kapica. – Chcieliśmy zapewnić piłkarzom możliwie najlepsze warunki przygotowań do rundy wiosennej. Oferta tego hotelu – siłownia, odnowa biologiczna, jedzenie, warunki do wypoczynku – spełniły nasze oczekiwania. To jeden z nielicznych ośrodków na Cyprze, który dysponuje własnymi boiskami treningowymi – podkreśla Grzegorz Kapica.

 

Na Cypr „Niebiescy” ruszą w piątek popołudniu z lotniska w Pyrzowicach. Powrót zaplanowany jest na 16 lutego. W trakcie dwutygodniowego zgrupowania Ruch rozegra na wyspie 4 sparingi:

 

4 lutego Spartak II Moskwa – 11. zespół Dywizji 1 (drugi poziom rozgrywkowy w Rosji)

8 lutego Ural Jekaterynburg – 9. miejsce w rosyjskiej Premier Lidze

13 lutego FK Homel – 9. drużyna białoruskiej ekstraklasy (Wyszejszaja Liha)

15 lutego Olympiakos Nikozja – 12. zespół cypryjskiej Pierwszej Dywizji (najwyższy poziom rozgrywkowy)

 

Wszystkie spotkania mają zostać rozegrane w Larnace, położonej ok. 40 kilometrów od Ayia Napa.

 

 

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów