Nice 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz. Transmisja w Polsacie Sport

2017-07-29 09:34:00
Po zainaugurowaniu rozgrywek Nice 1 Ligi, czas na kontynuowanie 1. serii gier. Zagłębie Sosnowiec podejmie na swoim boisku Olimpię Grudziądz. Obie drużyny przed rokiem do ostatniej kolejki walczyły o awans do Ekstraklasy. Transmisja spotkania Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz o 15:15 w Polsacie Sport.

Spotkanie to zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż naprzeciw siebie staną ekipy, które przed rokiem były bardzo blisko awansu do Ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec finiszowało na 3. miejscu, Olimpia uplasowała się ostatecznie na 6. lokacie. W tym sezonie zarówni jedni, jak i drudzy myślą o dołączeniu do elity. 

 

W ubiegłym sezonie dwukrotnie lepsza okazała się Olimpia Grudziądz, która w pierwszej rundzie najpierw zwyciężyła w Sosnowcu 5:3, by później, przed własną publicznością, pokonać Zagłębie 3:1. Dodatkowym smaczkiem w rywalizacji tych drużyn jest fakt, iż z Olimpii do Zagłębia w letnim okienku transferowym przeszedł Adam Banasiak. Jeden z bohaterów grudziądzkiej publiczności w biało-zielonym trykocie rozegrał ponad 100 spotkań w ciągu pięciu sezonów i zdobył 13 goli.

 

- Celujemy w to, by pierwszą rundę zakończyć w czołówce, miejsca poniżej piątego będą rozczarowaniem. Chcemy do rundy wiosennej podchodzić z lokaty, która umożliwi nam walkę o Lotto Ekstraklasę. W stawce jest 18 klubów, boisko zweryfikuje plany każdej drużyny - powiedział trener Zagłębia, Dariusz Banasik, który jasno precyzuje cele swojej drużyny na ten sezon.

 

Transmisja spotkania Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz o 15:15 w Polsacie Sport.

 

Autor: Polsat Sport