Nasi w kadrze. Paweł Ptak: "W kadrze pytają mnie o Miedź"

2017-10-11 14:23:00
W ostatnich dniach cała piłkarska Polska żyje awansem reprezentacji na mundial w Rosji. Miedź też ma w tym swój udział – podczas zgrupowań kadry o zdrowie zawodników dba m.in. Paweł Ptak, na co dzień fizjoterapeuta Miedzi. – Chłopaki często mnie pytają o Miedź. Przed meczem z Czarnogórą nawet monitorowaliśmy na żywo wynik meczu Miedzi z GKS Tychy – mówi.

Paweł Ptak w sztabie medycznym kadry Adama Nawałki pracuje już od kilku lat. Cieszył się z drużyną z awansu na Euro 2016, a teraz także na Mistrzostwa Świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane w Rosji. Wiele razy podkreślał, że trener Adam Nawałka to perfekcjonista, który wymaga od wszystkich zaangażowania 24 godziny na dobę, a praca na zgrupowaniach reprezentacji jest ciężka i wymagająca. 

 

– Ale wieczorem po meczu z Czarnogórą, który dał nam awans na mundial, był czas na świętowanie. Oczywiście, od rana następnego dnia sztab musiał być w pełnej gotowości – opowiada fizjoterapeuta Miedzi. Legendy krążą już o przesądach towarzyszących pracy kadry. Białe stroje wygrywają, kierowca autokaru w drodze na stadion nie może używać biegu wstecznego… Czy sztab medyczny Miedzi też jest przesądny? – Mamy kilka takich zwyczajów, których pilnujemy – mówi Paweł. – Na przykład przy posiłkach zawsze siadamy w takiej samej kolejności, w autobusie też zawsze zajmujemy te same miejsca – dodaje.

 

 

 

W pokoju „masera” zawodnicy spędzają sporo czasu nie tylko na zabiegach, ale też na długich rozmowach niemal na wszystkie tematy. Tak jest zazwyczaj w klubach, ale również w kadrze. – Trochę tak jest, że zawodnicy często przychodzą do nas pogadać, pożartować. Dbamy nie tylko ich zdrowie, ale też o dobrą atmosferę, bo ona scala drużynę. Chłopaki też często mnie pytają o Miedź. Przed meczem z Czarnogórą nawet monitorowaliśmy na żywo wynik meczu Miedzi z GKS Tychy. Temat 1 ligi często się przewija, jest nawet taka mała rywalizacja, bo ja pracuję w Miedzi, a Wojtek Herman w GKS Katowice, więc zawsze sprawdzamy, kto jest wyżej w tabeli – śmieje się Paweł.

 

Dobra atmosfera to już od dłuższego czasu znak rozpoznawczy reprezentacji. Widać to choćby na filmikach ze zgrupowań, zamieszczanych w kanale ŁaczyNasPiłka.pl Choć w kadrze nie brak gwiazd światowej piłki z Robertem Lewandowskim na czele, to w codziennej pracy sztab medyczny równo traktuje wszystkich kadrowiczów. – Są piłkarze, którzy częściej korzystają z naszych usług, a są też tacy, którzy rzadko ich potrzebują. Oni widzą naszą pracę na co dzień i traktują nas bardzo profesjonalnie – wyjaśnia Paweł Ptak. Z którymi piłkarzami z kadry ma najlepszy kontakt? – Lubię pożartować z „Krychą” i Wojtkiem Szczęsnym. To bardzo otwarci ludzie, którzy mają fajne poczucie humoru – kończy.

 

Autor: Miedź Legnica, Fot. Archiwum Pawła Ptaka