Na początek remis

2017-07-06 09:17:00
Pierwszy sparing przed nowym sezonem pomiędzy Olimpią Grudziądz a Olimpią Elbląg zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych strzelił testowany Ville Salmikivi w 2. minucie.

W pierwszej połowie Olimpia zagrała w mocno eksperymentalnym składzie. Od pierwszej minuty wybiegło tylko trzech zawodników grających w Olimpii, reszta byli to gracze testowani. Biało-Zieloni szybko mogli cieszyć się z gola, ponieważ już w drugiej minucie testowany Salmikivi strzelił bramkę pokonując bramkarza z bliskiej odległości. Ten gol spowodował przejęcie kontroli nad meczem przez grudziądzan. Dobrze prezentował się "Kaka", który raz za razem "kręcił" zawodnikami drużyny przeciwnej. Poza tym współpraca pomiędzy strzelcem gola - Salmikivi, a Kaczmarkiem mogła podobać się kibicom. Przyjezdni mieli niewiele sytuacji, a te które stworzyli pewnie wyłapywał Królczyk.

Druga odsłona meczu przyniosła praktycznie cały odmieniony skład. Ponownie większość zawodników to zawodnicy testowani. Od gwizdka rozpoczynającego kolejne 45 minut lepiej prezentował się zespół z Elbląga. To oni częściej atakowali i tworzyli więcej groźnych sytuacji. Jeden z ataków gości przyniósł im rzut karny w 53. minucie. Muzyk dobrze wyczuł intencje strzelca, ale Szuprytowski celnym strzałem przy słupku dał remis swojemu zespołowi. W 60. minucie doszło do kilku zmian, weszli zawodnicy Olimpii. Zmiany dały dużo lepszą grę Biało-Zielonych. Swoją sytuację z rzutu wolnego miał Feruga, który z około 25 metrów uderzył w boczną siatkę. Dobrze na skrzydłach prezentował się Michalik oraz Ciechanowski podłączający się do ataków. W końcówce meczu 2 bardzo dobre okazję do zdobycia gola z głowy miał najpierw Žitko i kilka chwil później Kowal.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W sobotę kolejne dwa mecze kontrolne. O godzinach i miejscu będziemy informowali na bieżąco.

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg

1:0 Salmikivi 2'

1:1 Szuprytowski 53' (k.)

I połowa

Olimpia Grudziądz: Królczyk - Wawszczyk, Kamiński, Choroś, Ojaama - Kurowski, Karbowy, zawodnik testowany, Kaczmarek, Milosevic - Salmikivi.

II połowa

Olimpia Grudziądz: Muzyk - Kowal, Michalik, Wolski, Woźniak, Łuczkiewicz, Salmikivi (60' Žitko), Vladan (60' Poręba), Choroś (60' Feruga), Karbowy (60' Wawszczyk), Ojaama (60' Ciechanowski).