Minimalna porażka Chrobrego

2017-07-10 11:18:00
Chrobry Głogów przegrał z Cracovią 1:2. Pomarańczowo-czarni jako pierwsi strzelili, mieli sporo swoich okazji i pozostawili tym po sobie bardzo dobre wrażenie.

Chrobry dużo lepiej wszedł w połowę, bo już w 3. minucie testowany Jakub Bach wbiegł bokiem w pole karne i pokonał bramkarza Cracovii. Głogowianie prezentowali się na tyle dobrze, że wynik mogli szybko podwyższyć. Zanim jednak doszli do kolejnych okazji, Anatoli Gospodinov świetnie interweniował przy główce przeciwnika.

Później do głosu przez długi okres dochodzili już tylko pomarańczowo-czarni. Po wrzutce Mateusza Machaja i główce Konrada Kaczmarka przy bliższym słupku był tylko kolejny korner. Z rzutu wolnego próbował Serhiy Napolov, przy czym bramkarz Pasów przerzucił futbolówkę powyżej poprzeczki. W innej akcji strzelano na raty. Najpierw Machaj, później dwukrotnie Michał Bednarski. Efekt? Tylko obok słupka. Dopiero końcówka bardziej należała do Cracovii. Stąd wyrównanie w 37. minucie po trafieniu Krzysztofa Piątka i groźna główka Miroslava Covila z bardzo dobrą interwencją Gospodinova.

W drugiej odsłonie Chrobry miał już mniej z przodu, ale jak na rywala z wyższej ligi i tak sporo. Swoich szans nie wykorzystali Michał Borecki, Łukasz Szczepaniak czy Bartosz Machaj. Zrobiła to za to Cracovia, bo w 79. minucie wstrzelił się Krzysztof Szewczyk. Tak więc korzystnego wyniku nie udało się utrzymać do końca, lecz dobre wrażenie pozostało.

Warto podkreślić, że w Chrobrym po raz pierwszy zagrali Robert Mandrysz i Przemysław Trytko, a szansę dostał też Michał Bednarski.

Cracovia - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)