Miedź wznowiła treningi po zimowej przerwie

2018-01-08 17:27:00
23 zawodników miał do dyspozycji sztab szkoleniowy Miedzi na pierwszych zajęciach po zimowej przerwie. Wśród nich był napastnik Mariusz Idzik, który zakończył rehabilitację i może trenować z pełnymi obciążeniami. – Przed nami okres ciężkiej pracy, by jak najlepiej przygotować zespół do rundy wiosennej – mówi trener Dominik Nowak.

Piłkarze Miedzi po raz pierwszy po zimowej przerwie spotkali się w poniedziałkowe popołudnie. Po odprawie ze sztabem trenerskim wyszli na krótkie zajęcia na świeżym powietrzu. Brało w nich udział 23 zawodników, wśród nich także Mariusz Idzik, który zakończył rehabilitację po poważnej kontuzji. Natomiast indywidualnie trenuje na razie Michał Bartkowiak (jest w trakcie rehabilitacji po operacji ścięgna Achillesa), który do treningów z drużyną powinien być gotowy za dwa tygodnie. Na poniedziałkowych zajęciach pojawił się także Hubert Antkowiak, który w minionej rundzie był wypożyczony do 2-ligowej Warty Poznań, a sztab trenerski Miedzi chciał przyjrzeć się aktualnej dyspozycji młodego napastnika.

 

We wtorek zawodników czekają badania medyczne, w środę testy sprawnościowe i wydolnościowe, a później już tylko ciężka praca nad formą na rundę wiosenną Nice 1 Ligi. Pierwszy sparing legnicka drużyna rozegra w sobotę 13 stycznia w Jarocinie z ekstraklasową Arką Gdynia (o godz. 13.00).

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica