Miedź wskoczyła na fotel lidera

2017-10-28 23:20:00
Miedź Legnica dwukrotnie odrabiała w Siedlcach straty i ostatecznie wygrała 2:3. Tym samym po sobotnich spotkaniach została liderem Nice 1 Ligi.

Cały mecz był toczony przy obfitych opadach deszczu. W 9. minucie dał o sobie znać Jakub Vojtus. Najpierw uderzył w poprzeczkę z rzutu wolnego, a następnie przestrzelił po dograniu Grzegorza Bartczaka z prawej flanki.

W 12. minucie Miedź popełniła poważny błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Bajdur podciął piłkę do Adriana Paluchowskiego, który strzałem z woleja bez przyjęcia otworzył wynik. Goście z Legnicy długo nie mogli dojść do siebie po stracie bramki. W 20. minucie Przemysław Mystkowski uderzył zbyt lekko, żeby zaskoczyć Rafała Misztala. Kilka chwil później Wojciech Łobodziński przedarł się lewą flanką i podał do Franka Adu Kwamego. Ghanijczyk próbował uderzać wślizgiem, lecz zabrakło mu precyzji. Miedź naciskała, ale defensywa Pogoni była nieomylna.

W 29. minucie technicznym strzałem popisał się Dariusz Zjawiński, jednak piłka wylądowała na bramce, zamiast w niej. Goście odpowiedzieli uderzeniem Omara Santany, po którym kapitalną interwencję zaliczył Misztal. W 32. minucie Miedź doprowadziła do wyrównania. Z kilku metrów Vojtus sfinalizował centrę Bartczaka. Pogoń nie zwlekała z odpowiedzią. W 35. minucie Tomislav Bozić we własnej szesnastce ściągnął do parteru Paluchowskiego, a rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Ustalony z wapna wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Pogonistów. Konrad Gąsiorowski dopatrzył się faulu Mateusza Żytki na Vojtusu. Siedleccy piłkarze protestowali, próbując przekonać sędziego, że powinien być rzut wolny. Rozjemca z Białej Podlaskiej nie uległ jednak naciskom, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. W 57. minucie Bajdur nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji. Niewykorzystana okazja zemściła się po kontrze gości z Legnicy. Łobodziński dograł do Marquitosa, który oddał idealne uderzenie w samo okienko. W 68. minucie Tomasiewicz niecelnie strzelił z dystansu. Kilka chwil później Pogoń skontrowała gości, ale Piotr Mroziński posłał piłkę po niewłaściwej stronie słupka. W 88. minucie po zbyt krótkim wybiciu gości do piłki doszedł Zjawiński, jednak w ostatniej chwili został zablokowany. W ostatniej akcji meczu strzał Pawła Garygi minął bramkę Miedzi.

Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 2:3 (2:1)

1:0 Paluchowski 12'

1:1 Vojtus 32'

2:1 Tomasiewicz 36' (k.)

2:2 Vojtus 49' (k.)

2:3 Marquitos 61'

Żółte kartki:Zjawiński, Czarnecki, Ratajczak, Paluchowski, Żtko - Bozić, Łobodziński, Egerszegi, Santana, Perez.

Sędziował:Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Widzów: 1361.

Pogoń: Misztal - Ratajczak, Zjawiński, Tomasiewicz, Bajdur (68' Demianiuk), Żytko, Wichtowski, Mroziński (76' Jegliński), Czarnecki, Polkowski, Paluchowski (84' Garyga).

Miedź: Sapela - Bartczak, Perez, Bozić, Adu - Santana, Egerszegi (67' Augustyniak), Mystkowski - Łobodziński (85' Bartulović), Vojtus, Marquitos (90' Zieliński).