Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:0

2018-04-16
W meczu 26. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź pokonała Stomil Olsztyn 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 85. min zdobył Mateusz Piątkowski!

Zgodnie z przewidywaniami pierwszą połowę Stomil zaczął od głębokiej defensywny i przez kilka minut gra toczyła się na połowie olsztynian. Legniczanie cierpliwie budowali ataki pozycyjne, ale trudno było im zagrozić bramce gości. W 18. minucie po przechwycie Piątkowskiego w środku pola legniczanie ruszyli do szybkiego ataku, Forsell zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

 

W 32. minucie mieliśmy kontrowersję, bo wydawało się, że wychodzący sam na sam z bramkarzem gości Marquitos był faulowany w polu karnym, ale sędzia nie przerwał gry. W końcówce pierwszej połowy Miedź trochę przyśpieszyła i swoje szanse mieli Marquitos, Piasecki i Forsell, ale świetnie bronił Piotr Skiba, który przynajmniej trzykrotnie ustrzegł Stomil przed stratą gola.

 

W drugiej połowie Stomil wcale nie zamierzał się tylko bronić, ale też kilka razy groźnie zaatakował. Ale zwycięskiego gola zdobyli gospodarze. W 85. minucie futbolówkę na 20 metr od bramki do Mateusza Piątkowskiego zagrał Przemysław Mystkowski, napastnik Miedzi obrócił się w stronę bramki i uderzył mocno i precyzyjnie, a piłka wpadła do siatki tuż przy dalszym słupku! Stadion eksplodował z radości, a Piątkowski utonął w objęciach kolegów. Ten gol zapewnił Miedzi wygraną i fotel lidera niezależnie od wyników zaległych meczów innych drużyn!

 

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

 

1:0 Piątkowski 85'

 

Żółte kartki: Bartczak, Marquitos, Bożić, Piątkowski oraz Stromecki, Karankiewicz, Sołowiej. 

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). 

Widzów: 2800.

 

Miedź: Sapela - Zieliński, Perez, Bożić, Bartczak - Purzycki, Santana (78' Mystkowski), Forsell (66' Garguła) - Marquitos, Piasecki (76' Łobodziński), Piątkowski.

 

Stomil: Skiba - Ramirez (70' Lech), Stromecki, Siemaszko (77' Mętlicki), Piotr Głowacki (86' Ziemann), Kuban, Sołowiej, Baranowski, Zając, Karankiewicz, Szywacz.

 

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica

Zobacz również1 liga na Facebooku