Miedź Legnica – Pogoń Siedlce 2:0

2018-05-21 00:31:00
W meczu 32. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź pokonała Pogoń Siedlce 2:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu legniczanom brakuje punktu, by awansować do Ekstraklasy.

Pierwsze minuty miały wyrównany charakter. Obie drużyny dochodziły do okazji, jednak przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Gra była rwana i nerwowa. Z biegiem czasu kontrolę nad spotkaniem przejmowała aspirująca do awansu do ekstraklasy Miedź, zaś Pogoń skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki i szukaniu szczęścia po kontrach.

W 20. minucie legniczanie zdobyli bramkę po dobitce Marquitosa. Z pierwszym strzałem Mateusza Piątkowskiego z kąta poradził sobie Rafał Misztal, ale przy poprawce był bezradny. Hiszpan nie zadowolił się jednym trafieniem, więc w 32. minucie zamienił na bramkę podanie Wojciecha Łobodzińskiego. Hiszpan przy przyjęciu piłki popisał się ekwilibrystycznymi zdolnościami. Pięć minut później kontaktowego trafienia szukał Adrian Paluchowski, jednak Łukasz Sapela nie dał się zaskoczyć. W końcówce pierwszej połowy Przemysław Mystkowski przestrzelił z dogodnej pozycji. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z nowym napastnikiem, którym był Dariusz Zjawiński. W 56 minucie Misztal poradził sobie ze strzałem Omara Santany z linii pola karnego. Kolejny fragment spotkania można określić jako starcie Miedzi z siedleckim golkiperem. Misztal spisywał się jednak bez zarzutu i wygrał pojedynki z Marquitosem i Piątkowskim. W końcówce do głosu Pogoniści nie potrafili odwrócić niekorzystnego rezultatu i przegrali 0:2 w Legnicy.

Miedź Legnica – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

1:0 Marquitos 20’

2:0 Marquitos 32’

Żółte kartki: Marquitos, Santana, Augustyniak – Żytko.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Widzów: 4254.

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Adu (35’ Zieliński) - Augustyniak, Mystkowski, Santana (88’ Garguła) - Łobodziński (76’ Purzycki), Marquitos, Piątkowski.

Pogoń: Misztal - Gordon, Chyła, Bajdur, Żytko, Rodak (64’ Płacheta), Rybski (46’ Zjawiński), Wichtowski, Szrek, Kun, Paluchowski.