Miedź Legnica – Olimpia 2:1

2018-05-10 12:56:00
W meczu 30. kolejki Nice 1 Ligi Miedź pokonała Olimpię Grudziądz 2:1. Po pierwszej połowie legniczanie przegrywali 0:1, ale w drugiej dali koncert gry. Do remisu doprowadził Wojciech Łobodziński, a kropkę nad i w 87. min postawił Rafał Augustyniak! Po meczu zawodnicy długo celebrowali zwycięstwo wspólnie z kibicami.

Choć to Miedź od początku ruszyła naprzód i dominowała, to nie mogła przedrzeć się atakiem pozycyjnym przez zasieki gości. Strzelać próbowali Marquitos, Adu i Piasecki, ale brakowało precyzji. Na dodatek już w 18. minucie Piasecki musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce pojawił się Forsell.

W 32. minucie Miedź miała rzut wolny pośredni w polu karnym rywali, po rozegraniu głową strzelal Marquitos, a piłkę z linii bramkowej wybił Kaczmarek. Goście kilka razy ruszyli z groźnym atakiem i jeden z nich zakończył się bramką – w 41. minucie do centry z lewego skrzydła dopadł Jazvić i głową pokonał Sapelę.

W drugiej połowie bardzo dobrą zmianę dał Omar Santana, który napędzał ataki Miedzi. Co prawda, w 63. minuciee mogło być 0:2, ale po błędzie Pereza Michalik przegrał pojedynek z Sapelą, ale za chwilę było już 1:1, po tym jak do bramki Olimpii trafił Łobodziński. Kapitan Miedzi dał sygnał do ataku i już do końca meczu legniczanie szturmowali bramkę gości. Udało się w 87. minucie, gdy Augustyniak wepchnął piłkę do bramki!

Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1)

0:1 Jazvić 41’

1:1 Łobodziński 64’

2:1 Augustyniak 87’

Żółte kartki: Forsell – Żitko, Kaczmarek, Kurowski, Feruga, Podlogar. Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Widzów: 3449.

Miedź: Sapela - Zieliński (61’ Santana), Perez, Bożić, Adu - Augustyniak, Purzycki, Marquitos - Łobodziński, Piasecki (18’ Forsell), Piątkowski.

Olimpia: Małecki - Candrea (73’ Feruga), Kurowski, Kaczmarek (53’ Michalik), Adamczyk (84’ Handzlik), Podlogar, Żitko, Ciechanowski, Boateng, Wełna, Jazvić.

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica