Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:1

2018-03-31 21:33:00
W 52. derbowym starciu Miedzi z Chrobrym padł remis 1:1. Wynik otworzył Fabian Piasecki, a wyrównał Łukasz Szczepaniak. Jednym z najlepszych graczy na boisku był bramkarz Chrobrego Sławomir Janicki.

Miedź lepiej weszła w derbowe spotkanie. Po kwadransie powinno być już 1:0, ale Marquitos w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę. Chwilę później jednak piłka znalazła się w siatce – po dobrym podaniu z głębi pola do piłki doskoczył Fabian Piasecki i sprytnie przelobował golkipera Chrobrego.

Zespół gości wyrównał w 51. minucie. Po dograniu z prawej strony w pole karne piłkę z bliska wepchnął do bramki Łukasz Szczepaniak. Miedź miała swoje szanse, by zdobyć zwycięskiego gola, ale kapitalnie w bramce gości spisywał się Janicki. Golkiper Chrobrego bronił strzały Forsella, Piaseckiego, Piątkowskiego, Bartczaka i – wprowadzonego w drugiej połowie na plac gry – Łobodzińskiego.

W końcówce meczu oglądaliśmy walkę cios za cios. Obie strony miały swoje sytuacje, ale remis trzeba uznać za sprawiedliwy.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

1:0 Piasecki 17'

1:1 Szczepaniak 51'

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

Żółte kartki: Santana – Gąsior.

Czerwona kartka: Gąsior (87).

Widzów: 4000.

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Adu - Purzycki, Santana, Forsell (65' Łobodziński) - Marquitos (82' Mystkowski), Piasecki, Piątkowski (88' Augustyniak).

Chrobry: Janicki - Szczepaniak (81' Napołow), Michalec, Kona, Danielak, Gąsior, Nowicki (73' Bach), Ilków-Gołąb, Stolc, Machaj, Kowalczyk (75' Kaczmarek).