Miedź Legnica – Chojniczanka 5:1

2018-05-28 15:26:00
Miedź dzięki wygranej 5:1 w niedzielnym meczu z Chojniczanką Chojnice wywalczyła awans do Ekstraklasy!

Pierwszy kwadrans gry zakończył się golem dla gospodarzy. Santana otrzymał piłkę na 30 metrze, zrobił parę kroków i uderzył na bramkę Janukiewicza, który był bez szans na dobrą interwencję. W 22. minucie bramkę zdobyła Chojniczanka, ale Piotrowski w chwili strzału był na spalonym i sędzia Przybył nakazał grać Miedzi od rzutu wolnego. W 25 minucie w polu karnym faulowany przez Boczka był Łobodziński, a jedenastkę na drugiego gola zamienił Marquitos. W 30. minucie kolejną szansę mieli piłkarze Miedzi. Strzelał Osyra, ale kapitalnie w bramce spisał się Janukiewicz.

Po zmianie stron doskonała sytuację na zdobycie trzeciej bramki zmarnował Santana. Odpowiedzieli za to gracze z Chojnic. W 59. minucie Boczek po strzale głową dał kontaktowego gola gościom. Chwilę później strzelec defensor Chojniczanki musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. Grę w przewadze bezlitośnie wykorzystali piłkarze Dominika Nowaka.

W 67. minucie po akcji Łobodzińskiego z najbliższej odległości do siatki trafił Piątkowski. W 84. minucie po raz kolejny świetną interwencją popisał się Janukiewicz, ale minutę później skapitulował po uderzeniu głową Bartczaka. Piątego gola dla gospodarzy zdobył Piasecki, który wykorzystał zagranie Bartkowiaka.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 5:1 (2:0)

1:0 Santana 14'

2:0 Marquitos 26' (k.)

2:1 Boczek 58'

3:1 Piątkowski 67'

4:1 Bartczak 84'

5:1 Piasecki 90'

Żółte kartki: Bożić - Piotrowski, Boczek, Zawistowski, Paprzycki, Mikołajczak.

Czerwona kartka: Boczek (64, za drugą żółtą).

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 5998.

Miedź: Sapela - Bartczak, Osyra, Bożić, Zieliński - Purzycki, Forsell (74' Piasecki), Santana - Łobodziński (83' Garguła), Marquitos (89' Bartkowiak), Piątkowski.

Chojniczanka: Janukiewicz - Fila, Boczek, Jończy, Pietruszka, Piotrowski, Zawistowski (86' Steblecki), Paprzycki, Górski (46' Mikołajczak), Bąk, Drozdowicz (58' Ryczkowski).