Miedź broni lidera w meczu na szczycie tabeli

2017-09-08 11:59:00
W piątek o godz. 20.45 Miedź zmierzy się w Legnicy z Drutex-Bytovią w 8. kolejce rozgrywek Nice 1 Ligi. "Miedzianka" powalczy o obronę pozycji lidera tabeli oraz podtrzymanie świetnej passy – legniczanie jako jedyni w tym sezonie jeszcze nie przegrali.

Spotkanie w Legnicy zapowiada się na szlagier, bo Drutex-Bytovia to aktualnie czwarta drużyna tabeli, która do Miedzi traci tylko 2 punkty. Podopieczni Adriana Stawskiego do tej pory wygrali 4 mecze, zaliczyli 1 remis i 2 porażki. W ostatniej kolejce po ofensywnej grze rozbili Pogoń Siedlce 4:1. Już 5 bramek na koncie ma najlepszy strzelec zespołu – napastnik Janusz Surdykowski, a powinien mieć jeszcze więcej, bo od startu ligi zdążył już zmarnować dwa rzuty karne. Za rozegranie w środku pomocy odpowiada Kamil Wacławczyk, a na środku obrony gra Michał Stasiak, który w poprzednim sezonie bronił barw Miedzi. – Bytovia gra ofensywnie i liczę na to, że zagra tak w piątek, my również, a wtedy szykuje się świetne widowisko dla kibiców. Najważniejsze, żebyśmy strzelili choć jedną bramkę więcej niż rywale – dodaje Dominik Nowak.

Miedź będzie bronić pozycji lidera, którą zajmuje od poprzedniej kolejki po derbowej wygranej z Chrobrym Głogów. Co ciekawe zespół Dominika Nowaka lepiej radzi sobie na początku sezonu na wyjazdach. Z delegacji przywiózł trzy zwycięstwa i jeden remis. W meczach u siebie Miedź wygrała tylko raz, a dwa dzieliła się punktami. Kurs w Fortunie na remis do przerwy wynosi 2.11.

Historia pokazuje, że nasze spotkania z Miedzią zawsze były wyrównane (bilans 3-2-3). W minionym sezonie Drutex-Bytovia Bytów wygrała u siebie z Miedzią 1:0 po golu w 90. minucie. W rewanżu lepsza okazała się "Miedzianka", wygrywając 2:1. Kurs w Fortunie, że dziś padnie taki sam wynik wynosi 7.

Autor: Miedź Legnica/Drutex-Bytovia, Fot. Miedź Legnica