Mecz reprezentacji w Bielsku-Białej w liczbach

2018-03-29 00:05:00
Choć mecz Polska - Anglia w Bielsku-Białej odbył się już kilka dni temu nadal trudno o nim zapomnieć. Przygotowaliśmy raport o kibicach, którzy dopingowali biało-czerwonych.

Łączna liczba sprzedanych wejściówek na mecz wyniosła 13 745 i jest to nowy rekord jeśli chodzi o wydarzenia organizowane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, poprzedni ustanowiony został podczas meczu ligowego TS Podbeskidzie i był o ponad dwa tysiące niższy (11 621). Ponad połowa, czyli 7423 osoby po raz pierwszy była na Stadionie Miejskim i liczymy na to, że dzięki fantastycznej atmosferze na meczu będą wracać na ten obiekt, choćby na mecze Podbeskidzia.

 

Wśród kibiców, którzy kupowali wyjściówki na stadion 1/3 stanowiły osoby niepełnoletnie (ponad 4500) a połowę z nich stanowiły dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia.

 

Najstarszym kibicem był 94-letni mężczyzna, a najmłodsza trójka fanów nie przekroczyła jeszcze roczku!

 

19% kibiców meczu Polska - Anglia to kobiety, 81% stanowili mężczyźni.

 

Najliczniej reprezentowaną szkoła był SMS BBTS, który stawił się na stadionie w liczbie pół tysiąca uczniów, a najliczniejszą szkółką piłkarską był Football Project, którego podopieczni wyprowadzili na boisko obie drużyny, a ponadto na trybunach zasiadło 240 wychowanków tej szkółki.

Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie