Mecz pełen sentymentów

2017-11-11 23:14:00
W ubiegłym sezonie byli podstawowymi zawodnikami Zagłębia Sosnowiec. W sumie wystąpili w prawie 50. spotkaniach. Łukasz Matusiak i Michał Fidziukiewicz w niedzielę zagrają przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Zagłębie Sosnowiec po słabym początku sezonu teraz notuje serię sześciu spotkań bez porażki. Dzięki temu podopieczni Dariusza Dudka awansowali na siódme miejsce w tabeli.

 

Jednak jeśli Zagłębie punktuje, to robi to zdecydowanie częściej w domu niż na wyjazdach. Piłkarze z Sosnowca jako jedyni w lidze nie wygrali w tym sezonie na boisku przeciwnika. Do tej pory udało im się cztery razy zremisować. Pozostałe trzy spotkania zakończyły się porażką.

 

Tyszanie przed własną publicznością wygrali cztery razy. Co ciekawe aż trzy zwycięstwa kończyły się wynikiem 1:0. Kurs w Fortunie, że w niedzielę GKS Tychy wygra 1:0 z Zagłębiem wynosi 7.4.

 

Zagłębie Sosnowiec i GKS Tychy zmierzą się ze sobą po raz 19. Łączny bilans meczów jest korzystny dla sosnowiczan - 8 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek. Bramki 22:21. Oba zespoły po raz ostatni spotkały się w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu.  Wtedy lepsze okazało się Zagłębie wygrywając 2:1. Kurs w Fortunie, że obie ekipy strzelą bramkę wynosi 1.64. 

Autor: 1liga.org/GKS Tychy, Fot. Zagłębie Sosnowiec