Mariusz Rumak trenerem Odry Opole

2018-05-14
Nowy szkoleniowiec związał się z klubem z Opola kontraktem do 30 czerwca 2021 roku.

Mariusz Rumak został nowym trenerem Odry. Na stanowisku zastąpił zwolnionego przed dziewięcioma dniami Mirosława Smyłę, wskutek czego w dwóch ostatnich meczach – ze Stomilem Olsztyn (2:4) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) – tymczasowo naszą drużynę prowadził członek sztabu szkoleniowego Piotr Plewnia.

 

Mariusza Rumaka szerzej kibicom piłkarskim w naszym kraju przedstawiać nie trzeba. W latach 2012-14 odpowiadał za wyniki Lecha Poznań, z którym dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Polski i rywalizował w Lidze Europy, ustanawiając też rekord „Kolejorza” pod względem liczby kolejnych ligowych wygranych na wyjeździe (10). Po odejściu z Poznania, urodzony w Drawsku Pomorskim 40-latek w ekstraklasie prowadził jeszcze Zawiszę Bydgoszcz (2014-15), Śląsk Wrocław (2016) oraz Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (2017), z którą rozstał się we wrześniu ub. roku.

 

Kontrakt Mariusza Rumaka z naszym klubem został podpisany aż na trzy lata – do 30 czerwca 2021 roku.

 

– Związaliśmy się na taki czas, bo wiążemy z tą współpracą duże nadzieje na przyszłość – mówi prezes Odry, Karol Wójcik. – Cel, jaki postawiliśmy, to budowa drużyny, która przez najbliższe sezony będzie solidnym pierwszoligowcem, a finalnie włączy się do walki o awans – licząc, że stanie się to wtedy, gdy w Opolu zostanie oddany do użytku nowy stadion. Współpraca z trenerem Rumakiem nie ograniczy się tylko do pierwszej drużyny. To szeroki projekty, związany też ze szkoleniem juniorów, od tych najmłodszych aż po najstarsze roczniki. Trafia do nas szkoleniowiec, który prowadził od wieku juniora kilku zawodników, których selekcjoner Adam Nawałka powołał do szerokiej kadry na mistrzostwa świata. To o czymś świadczy. Musimy skorzystać na tym, że będzie nam dane pracować z trenerem o takim CV jak Mariusz Rumak. Chcemy dla dobra Odry wyciągnąć z tego jak najwięcej.

 

Skład sztabu szkoleniowego na razie pozostaje bez zmian. O ewentualnych zmianach, które nastąpić mogą po zakończeniu sezonu Nice 1 Ligi, klub będzie informować. Debiut Mariusza Rumaka przed opolską publicznością nastąpi już w piątkowy wieczór przy okazji meczu z Ruchem Chorzów (20:45). Poza tym, tej wiosny czeka Odrę jeszcze wyjazdowe spotkanie z GKS-em Tychy oraz domowe – z Olimpią Grudziądz.

 

– Dziękuję zarządowi za zaufanie i to, że do tak ambitnego projektu została wybrana moja osoba. Wiemy, dokąd zmierzamy. Celem jest zbudowanie pionu sportowego w całym klubie, czego zwieńczeniem będzie pierwszy zespół, który ma spełniać marzenia i wrócić do wielkiej tradycji tego klubu; do wspaniałych sukcesów trenera Piechniczka. To główny powód, dlaczego tu jestem. W żaden sposób nie mogę obiecać kibicom wyników, bo byłbym nierzetelny. Mogę jedynie zapewnić, że będą oglądali zespół nieustępliwy, ambitny, walczący o każdy centymetr boiska. Chcemy zbudować rozpoznawalną markę, opartą o szkolenie dzieci i młodzieży, o dawanie szansy chłopakom z regionu. Niech w tym pięknym mieście mówi się, że jest tu też dobry klub piłkarski i warto przyjeżdżać do Opola nie tylko na festiwal, ale i na mecze.

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole

Zobacz również1 liga na Facebooku