Maraton Stali

2017-11-25 09:29:00
Piłkarze FKS Stal Mielec w sobotę rozegrają ostatni mecz ligowy w 2017 roku, zakończą także maraton trzech spotkań w zaledwie 8 dni. Interesuje ich zwycięstwo i wysoka pozycja w tabeli Nice 1 Ligi. Przeciwnikiem będzie GKS Tychy.

W miniony piątek Stalowcy pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 2:1. We wtorkowy wieczór w Bielsku-Białej ograli Podbeskidzie 3:2. W efekcie wrócili na dobre piąte miejsce w ligowej tabeli, utracone po porażce 1:3 u siebie ze Stomilem Olsztyn kilkanaście dni temu. Kurs w Fortunie, że Stal strzeli dziś bramkę jako pierwsza wynosi 1.68.

Mecz w Bielsku-Białej miał dramatyczny przebieg, Stal prowadziła 2:0, gospodarze doprowadzili do remisu 2:2 i gdy wydawało się, że wyjdą na prowadzenie to zespół z Mielca przeprowadził bramkową kontrę. – Był to trudny mecz. Transmitowany był w telewizji i z pewnością wielu kibiców go oglądało. Podbeskidzie momentami może było lepszym zespołem, ale też taką mieliśmy taktykę na tym ciężkim boisku, by nie zawsze grać. W tej lidze liczą się punkty i bramki. W piłce nożnej gra się na bramki, my strzeliliśmy trzy, Podbeskidzie dwie i to jest najważniejsze – komentuje młody pomocnik Stali Arkadiusz Górka.

Piłkarze GKS-u Tychy w miniony weekend przegrali u siebie z Wigrami Suwałki aż 0:3. Był to trzeci mecz bez wygranej ekipy Ryszarda Tarasiewicza. Tyszanie balansują nad strefą spadkową. Przed 19. kolejką GKS miał punkt przewagi nad znajdującym się na pozycji barażowej, Stomilem Olsztyn.

W spotkaniu w rundzie jesiennej lepsi okazali się gracze z Tychów, wygrywając 1:0 po golu w 88. minucie spotkania. Kurs w Fortunie, że dziś w drugiej połowie dokładna ilość bramek wyniesie 1 wynosi 2.55.

Autor: Stal Mielec, Fot. Stal Mielec