Magazyn Nice 1 Ligi: Transmisja w Polsacie Sport

2017-11-06 15:28:00
Najważniejszymi wydarzeniami 16. kolejki Nice 1 Ligi była "święta wojna" oraz starcie wicelidera z liderem. W dziewięciu spotkaniach kibice zobaczyli w sumie 22 bramki, które będzie można zobaczyć w Magazynie Nice 1 Ligi w Polsacie Sport o 20:30!

Historia "Świętej Wojny " jest bardzo bogata. Kluby z Sosnowca i Chorzowa w lidze mierzyły się ze sobą aż 76 razy! Ruch z tych batalii 32 razy wychodził zwycięsko, a Zagłębie było lepsze 22-krotnie. Remisem zakończyły się natomiast 22 spotkania tych zespołów. Co nie mogło dziwić, również i bilans bramkowy był przed piątkowym meczem korzystny dla Ruchu (112:78). Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się jednak w bezpośrednim spotkaniu bardzo dawno temu - w lutym 2008 roku jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej chorzowianie wygrali z sąsiadem zza miedzy 1:0. Tym razem "Niebiescy" musieli uznać wyższość rywala.

 

Ostatnie spotkanie w Chojnicach między Chojniczanką a Miedzią Legnica, rozegrane w kwietniu 2017 roku, zakończyło się bezbramkowym remisem. Okazało się, że historia lubi się powtarzać, bo choć woli walki nie można było zawodnikom odmówić, to z precyzją było tego dnia trochę gorzej. Sytuacje oczywiście były, ale za każdym razem czegoś brakowało - jak choćby Przemysławowi Mystkowskiemu, który na kwadrans przed końcem minął kilku rywali, ale nie potrafił zaskoczyć Radosława Janukiewicza. Bramkarz gospodarzy - mimo tego, że miał sporo pracy - zdołał utrzymać czyste konto. Podobnie zresztą jak Łukasz Sapela: on z kolei wykazał się w doliczonym czasie gry.


Liczby nie kłamały: przed tą kolejką Chojniczanka oraz Miedź miały najlepsze defensywy w tym sezonie, które dopuściły do utraty 12-stu oraz 14-stu bramek. Remis 0:0 był widocznie temu meczowi pisany...

 

W górze tabeli zadomowili się beniaminkowie. Odra i Raków wygrały swoje spotkania. Z kolei Puszcza musiała przełknąć gorycz porażki w starciu z Pogonią Siedlce. 

 

Autor: 1liga.org/Polsat Sport, Fot. Ruch Chorzów