Ludmo gra z Odrą

2018-02-10 23:57:00
Klub z Opola podpisał umowę z firmą Ludmo z Katowic, zajmującą się metodą analizy ruchu zawodników metodą GPS.

– Jesteśmy nową firmą na rynku – mówi prezes Ludmo Krystian Duława. – Oferujemy profesjonalne urządzenie do monitorowania treningów w rozsądnych cenach. W poprzednim roku testowaliśmy całe oprogramowanie, a teraz wprowadzamy je życie. Odra jest drugim klubem, z którym podpisaliśmy umowę. Wcześniej było to Podbeskidzie Bielsko-Biała.

 

– Kiedy możliwości finansowe pozwalają na to, żeby coś dodać lub usprawnić w procesie szkoleniowym, to się na to decydujemy– mówi prezes naszego klubu Karol Wójcik. – Testowaliśmy to urządzenie przez kilkanaście dni i trenerzy byli z niego zadowoleni. Wiadomo, że nie wygra ono za piłkarzy meczu ale może nam pomóc – dodaje z uśmiechem sternik Odry.

 

Zawodnicy zostaną wyposażeni w specjalne czujniki, które w czasie treningów i sparingów będą rejestrować ich zachowanie na boisku.

 

– Te urządzenia pozwolą nam sprawniej kontrolować możliwości zawodników – zaznacza trener przygotowania fizycznego Grzegorz Maroński. – Dostarczą nam danych, które mogą mieć duże znaczenie przy przygotowywaniu treningów.

 

– Nie mamy jeszcze umowy z żadnym z klubów ekstraklasy, dlatego będziemy bardzo mocno ściskać kciuki, żeby już za kilka miesięcy jako firma Ludmo znaleźć się tam z Odrą – z uśmiechem podsumowuje Krystian Duława.

 

 

 

 

 

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole