ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1

2018-07-28 23:30:00
ŁKS Łódź w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością przegrali z GKS Katowice 0:1.

W ramach 2. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice rozegrał pierwsze spotkanie wyjazdowe. W trakcie pierwszych dwudziestu minut obie drużyny skupiały się na kontrolowaniu piłki i szukaniu kontrataków. Częściej to gospodarze sprawdzali czujność Mariusza Pawełka. W 25. minucie po rzucie rożnym dla ŁKS-u i zamieszaniu w polu karnym, piłkarz gospodarzy dostał piłkę pod nogi przy pustej bramce. Trafił jednak prosto w obrońcę.

Wystarczyła jedna akcja z kilkoma szybkimi podaniami przed szesnastką, by stworzyć okazję. W 34. minucie Damian Michalik znakomicie obsłużył Daniela Rumina, a ten strzałem po ziemi pokonał Michała Kołbę otwierajac wynik spotkania. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie, choć ŁKS w każdej kolejnej akcji próbował zaskoczyć katowiczan atakami prawą stroną boiska. Defensywa GieKSy miała w tej połowie naprawdę dużo pracy.

Gospodarze drugą połowę rozpoczęli z dużym animuszem. Zagrażali bramce GKS-u szukając dośrodkowań tym razem z lewej strony boiska. W 59. minucie ŁKS domagał się rzutu karnego po rzekomym faulu Wojciecha Lisowskiego. Sędzia jednak nie zdecydował się użyć gwizdka. GieKSa starałą się grać zdyscyplinowaną obronę i szukać możliwości kontrataku. W 69. minucie na boisku pojawił się Dominik Bronisławski, dla którego był to debiut na tym poziomie rozgrywek. W ostatnich minutach klasę pokazał Mariusz Pawełek, wybraniając kilka niezwykle groźnych akcji rywala. Łodzianom nie udało się sforsować bramki gości i katowiczanie mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie.

ŁKS ŁÓDŹ – GKS KATOWICE 0:1 (0:1)

0:1 Rumin 34'

Żółte kartki: Lisowski, Remisz, Poczobut (GKS Katowice).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

ŁKS Łódź: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Bogusz - Bryła (60. Ramirez), Gamrot, Kalinkowski, Łuczak, Pyrdoł - Radionov.

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Remisz, Kupec - Błąd, Poczobut, Michalik, Tabiś (78. Słomka), Piesio (60. Kurowski) - Rumin (69. Bronisławski).

Autor: GKS Katowice, Fot. 400mm.pl