Lider pozostał w Legnicy

2017-09-09 08:29:00
W meczu 8. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi Miedź pokonała Drutex-Bytovię 2:1 i utrzymała prowadzenie w tabeli. Legniczanie od 81. min przegrywali po bramce Wacławczyka, ale w 3 minuty odrobili straty dzięki golom Mladena Bartulovicia i Marquitosa.

Miedź powinna objąć prowadzenie już w 17. minucie, gdy kapitalnie prawym skrzydłem pomknął Michał Bartkowiak, dograł miękko w pole karne, gdzie piłkę głową uderzył Przemysław Mystkowski, ale trafił tylko w słupek. 19-letni pomocnik Miedzi rozgrywał kolejny raz świetne zawody i w 31. minucie znów stanął przed swoją szansą zdobyci gola. Tym razem w tylko sobie znany sposób minął efektownie dwóch rywali w polu karnym gości, ale nie zdecydował się na strzał tylko odegranie do któregoś kolegów i z tej akcji ostatecznie niewiele wyszło. Goście, choć starali się grać ofensywnie, to jednak mieli duże problemy ze sforsowaniem obrony Miedzi i w pierwszej połowie tylko raz realnie zagrozili legnickiej bramce, ale na posterunku był Paweł Kapsa.

Wszystkie gola padły w drugiej połowie, a dokładniej w ciągu zaledwie czterech minut. W 81. minucie na prowadzenie wyszli goście. Surdykowski sprytnie przytrzymał Bożicia, a Wacławczyk z bliska na raty posłał piłkę do bramki. Odpowiedź Miedzi była natychmiastowa. Lewą stroną pomknął Frank Adu Kwame, dograł do Mladena Bartulovicia, a ten huknął lewą nogą w kierunku dalszego słupka i nie dał szans Oszmańcowi na obronę.

Kibice Miedzi jeszcze cieszyli się z tego gola, a już było 2:1. W kolejnej akcji znów piłkę zagrywał w pole karne Adu, sprytnie przepuścił ją – ściągając na siebie obrońcę – Jakub Vojtus, a do siatki wpakował rozpędzony Marquitos. Legniczanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie w końcówce, ale Bartkowiak i Vojtus pudłowali w dobrych sytuacjach. Szczególnie Słowak był blisko gola, ale jego strzał z 16 metrów do pustej bramki trafił tylko w słupek.