Liczby 3. kolejki

2018-08-07 16:01:00
Który zespół ma najlepszy atak, a który obronę? Kto czeka w tym sezonie na zwycięstwo? Jaka zmiana nastąpiła w piątek na boiskach Fortuna 1 Ligi?

W 3. kolejce piłkarze strzelili 21 bramek. To drugi wynik w tym sezonie.

Sędziowie podyktowali cztery rzuty karne, ale tylko jeden z nich został wykorzystany. Skutecznym egzekutorem okazał się Hubert Wołąkiewicz z Chojniczanki Chojnice.

W 82. Minucie meczu GKS Katowice – GKS Tychy doszło do następującej zmiany. Kacper Piątek (rocznik 2000) został zmieniony na boisku przez brata, Jakuba Piątka (rocznik 1998). Dodajmy, że derbowy pojedynek odbywał się właśnie w piątek!

Chrobry Głogów nie wygrał na zapleczu ekstraklasy od 15 kwietnia, co daje 11 spotkań.

Na zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze wciąż czeka pięć zespołów: Chrobry Głogów, GKS Tychy, Sandecja Nowy Sącz, Garbarnia Kraków oraz GKS Jastrzębie.

Najlepszym atakiem po 3. kolejce mogą pochwalić się Chojniczanka Chojnice i Raków Częstochowa – po 6 strzelonych goli. Najgorszą obronę mają jak dotąd beniaminkowie – GKS Jastrzębie i Garbarnia Kraków – po 6 straconych bramek.

Puszcza Niepołomice strzelając bramkę w 9. minucie spotkania z GKS Jastrzębie, przerwała serię 349 minut bez bramki na wyjeździe.

Podbeskidzie ostatni raz straciło u siebie trzy bramki w ubiegłym sezonie. Było to w 17. kolejce, 2:3 ze Stalą Mielec.

Po raz pierwszy w historii spotkań Bruk-Bet Termaliki z ŁKS-em Łódź padł remis. Do tej pory oba zespoły wygrywały po dwa razy.

Ostatni raz Bytovia Bytów strzeliła trzy bramki na wyjeździe w sezonie 2016/2017. Wtedy w 14. kolejce, piłkarze z Bytowa trzykrotnie trafiali do bramki Chrobrego Głogów.

Po 3. kolejce aż 9 zawodników ma na koncie dwie strzelone bramki.