Korzystny bilans Zagłębia

2017-09-23 10:57:00
W sobotę kolejne ligowe starcie na Stadionie Ludowym w ramach 10. kolejki Nice 1 Ligi. Do Sosnowca przyjedzie drużyna Wigier Suwałki, która jak do tej pory w batalii 2017/18 zgromadziła osiem punktów w ligowej tabeli.

Podopieczni Artura Skowronka mają jeden mecz zaległy z Rakowem Częstochowa, który odbędzie się w przyszłym tygodniu przed własną publicznością. 

 

Wigry to drużyna, która w tym roku świętuje 70. lecie powstania klubu i do każdego spotkania  jest podwójnie zmotywowana. W ostatniej ligowej potyczce drużyna z Suwałk podejmowała Odrę Opole i  zgarnęła jakże ważne trzy punkty. Był to ich drugi triumf od początku sezonu.

 

Sosnowiczanie na szczeblu ligowym mierzyli się z biało-niebieskimi czterokrotnie. Bilans jest korzystny dla Zagłębia. Bilans to trzy zwycięstwa i jedna porażka. Stosunek bramek 3:9. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.34.

 

W zeszłym sezonie dwukrotnie Zagłębie uporało się z Wigrami pokonując ich w rundzie jesiennej 2:0 w Sosnowcu, a w rewanżu na biegunie Polski 3:0. Kurs w Fortunie, że w pierwszej połowie padnie więcej goli niż w drugiej wynosi 2.88.

 

 

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Wigry Suwałki