Komplet drużyn w sezonie 2018/2019

2018-06-14
Po środowym meczu barażowym, rozstrzygnęła się ostatnia niewiadoma, która dotyczyła składu rozgrywek Nice 1 Ligi w sezonie 2018/19.

Ostatnim zespołem, który zagwarantował sobie grę na zapleczu Ekstraklasy jest Garbarnia Kraków. Zespół z Krakowa wygrał w dwumeczu z Pogonią Siedlce i wraca po 44 latach do 1 Ligi. Wcześniej, awans zapewniły sobie zespoły GKS-u 1962 Jastrzębie, ŁKS-u Łódź oraz Warty Poznań, które zagrają w lidze zamiast spadkowiczów – Górnika Łęczna, Olimpii Grudziądz oraz Ruchu Chorzów.

 

Miejsce Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec, które uzyskały awans do Lotto Ekstraklasy zajęli spadkowicze z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce –  Bruk-Bet Termalika Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz. 

 

Skład Nice 1 Ligi w sezonie 2018/19:

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Tychy, GKS Katowice, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Raków Częstochowa, Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS Łódź, Warta Poznań, Garbarnia Kraków.

Autor: Chojniczanka Chojnice, Fot. Stal Mielec

Zobacz również1 liga na Facebooku