Kolejne zwycięstwo Górnika Łęczna

2017-09-25 08:08:00
W wyjazdowym meczu 10. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy przegrali z Górnikiem Łęczna 0:1 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył już na początku drugiej połowy Dariusz Jarecki. Tyszanie z kolei spotkanie kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Ćwielonga.

Pierwsza połowa toczona była w spokojnym tempie, jednak lekką przewagę posiadali tyszanie, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska Wojciecha Szumilasa, w polu karnym gospodarzy główkował Daniel Tanżyna, ale jego próba minęła słupek.

W kolejnych minutach doświadczonego golkipera Górnika Sergiusza Prusaka próbował zaskoczyć m.in. dwukrotnie Kamil Zapolnik, jednak najpierw niesygnalizowany strzał napastnika przewrotką, a chwilę później uderzenie po ziemi z kilku metrów złapał bramkarz gospodarzy. W samej końcówce pierwszej połowy świetnej szansy nie wykorzystał Piotr Ćwielong, który po wrzutce Dawida Abramowicza z lewej strony boiska niepilnowany w szesnastce Górnika główkował nad poprzeczką.

Tak, jak podopieczni Jurija Szatałowa dobrze zakończyli pierwszą odsłonę, tak w najgorszy możliwy sposób rozpoczęli drugą. Zaledwie po kilkunastu sekundach od wznowienia gry futbolówkę z prawej strony w tyskie pole karne dośrodkował Grzegorz Bonin, a w dość trudnej sytuacji celnym strzałem głową popisał się Jarecki, pokonując tym samym Marka Igaza. Sytuację "Trójkolorowym" jeszcze mocniej skomplikowała czerwona kartką, którą ujrzał Ćwielong nieco ponad po godzinie gry.

Mimo to piłkarze GKS musieli zaryzykować i w ostatnich kilkunastu minutach meczu stworzyli sobie mnóstwo sytuacji choćby na wyrównującego gola, ale szczęście w tym spotkaniu do końca pozostało przy gospodarzach. O ile Prusak nie musiał interweniować w kilku niecelnych próbach tyszan, o tyle przy próbie niesygnalizowanego strzału z powietrza zza pola karnego w wykonaniu Mateusza Grzybka, czy groźnych dośrodkowań z narożnika boiska golkiper Górnika miał już mnóstwo problemów.