Kolejne testy Zagłębia

2018-02-02 15:49:00
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Zagłębia Sosnowiec ostatni raz przed wyjazdem na obóz zameldowali się na AWF-ie w Katowicach.

Zespół został podzielony na grupy 5 osobowe, które zmieniały się co 30 minut. Celem dzisiejszej wizyty było badanie wytrzymałości beztlenowej, czyli tzw. Rast Test. Zawodnicy odnotowali po 6 startów na odcinku 30 metrów, a między sprintami odpoczywali po 10 sekund. Rast Test wykazuje, iż zawodnik, który będzie osiągał wysokie prędkości biegu, a dodatkowo różnica między najlepszym, a najgorszym czasem okaże się najmniejsza, odznacza się wysokim poziomem tolerancji na zmęczenie w wielokrotnie powtarzanych wysiłkach, sprintach.

 

Następnie każdy w treningu interwałowym wykonał 3 razy 10 serii po 30 metrów. Zawodnicy dawali z siebie zdecydowanie 100%. Artur Gołaś, który jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne pierwszego zespołu, nadzorował poprawność wykonywanych testów. Dzięki wynikom, trenerzy będą mogli sprawdzić, jakie postępy robią zawodnicy po pierwszym miesiącu okresu przygotowawczego. 

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec