Kolejkę zakończymy w Suwałkach

2017-07-30 10:13:00
W niedzielę czeka nas ostatnie spotkanie 1. kolejki Nice 1 Ligi. Wigry Suwałki podejmą u siebie GKS Tychy.

Forma obu zespołów jest zagadką. Do tej pory oba zespoły rozegrały mecze w ramach Pucharu Polski. GKS Tychy w ramach tych rozgrywek pokonał Kotwicę Kołobrzeg, a następnie beniaminka Nice 1 Ligi - Puszczę Niepołomice. Z kolei Wigry Suwałki zakończyły już udział w Pucharze Polski przegrywając w dramatycznych okolicznościach z GKS Bełchatów.

Oba zespoły straciły w letnim okienku transferowym swoich liderów. Z Suwałk do Zabrza przeniósł się Damian Kądzior, z kolei Tychy straciły wicekróla strzelców poprzednich rozgrywek, Jakuba Świerczoka, który wybrał Zagłębie Lubin. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.89.

Obie drużyny były też bardzo aktywne na rynku transferowym. GKS Tychy zasilił między innymi doskonale znany z boisk ekstraklasy - Piotr Ćwielong. Ciekawostką jest, że do autokaru udającego się na Podlasie nie wsiadł Kamil Zapolnik. Nowego napastnika "Trójkolorowych" z gry przeciwko swojej byłej drużynie wyeliminował... właśnie taki zapis umowy transferowej zawartej pomiędzy tyskim a suwalskim klubem.

W poprzednim sezonie w pierwszym spotkaniu obu drużyn wygrał GKS Tychy 2:1, a decydująca bramka padła w 90. minucie spotkania. Na wiosnę lepsze okazały się Wigry, wygrywając 1:0 po golu również w 90. minucie. Kurs w Fortunie na bramkę po 76 minucie gry wynosi 2.12.

Autor: 1liga.org, Fot. Wigry Suwałki