"Jedenastka sezonu Nice 1 Ligi": Lukas Kuban

2017-06-16 08:53:00
Lukas Kuban był jednym z wyróżniających się prawych obrońców Nice 1 Ligi, co zaowocowało nominacją w plebiscycie na najlepszą jedenastkę sezonu. Jak Czech ocenia swoją postawę w zakończonych rozgrywkach? - Nie potrafię siebie samego oceniać. Ale cieszy mnie bardzo, że kogoś moja forma zainteresowała. Do takich wyróżnień każdy piłkarz przykłada wagę. Jestem zaskoczony i zadowolony - przyznał nam zawodnik Sandecji.

Był pan jednym z wyróżniających się bocznych obrońców. Jest satysfakcja po sezonie?

 

Nie potrafię siebie samego oceniać. Ale cieszy mnie bardzo, że kogoś moja forma zainteresowała.

 

Do takich wyróżnień każdy piłkarz przykłada wagę.

 

Jestem zaskoczony i zadowolony.

 

Który mecz zapadł szczególnie w pamięć?

 

Oczywiście te ze strzelonymi golami przeciwko MKS Kluczbork i Zniczowi Pruszków zadowoliły najbardziej. Jako zespół wiosnę mieliśmy bardzo udaną. Awansowaliśmy po pięknej serii. Moi bliscy byli tak samo uradowani jak ja. Przyjechali na mecze z Podbeskidziem i Górnikiem. Tam była porządna atmosfera, co ich bardzo ujęło. W Czechach rzadko kiedy przychodzi na mecz 11 tys. osób. A w Polsce zdarza się to nawet w 1 lidze.

 

Zaskoczył was ten awans?

 

W pewnym sensie tak. Nie nastawialiśmy się. Nikt przed sezonem nie mówił o Ekstraklasie. Rośliśmy z każdym kolejnym meczem. Ten końcowy wynik to też dar od losu.

 

Oprócz was Ekstraklasę ma też Górnik Zabrze.

 

Prawdę mówiąc to parę kolejek wstecz nie typowałem go do awansu. Myślałem, że to Olimpia Grudziądz wejdzie z drugiego miejsca. Nie wytrzymała jednak presji. Górnika się nie spodziewałem, ale mu gratuluję. Świetny finisz.

 

Zostaje pan w Sandecji?

 

Jestem w trakcie dogadywania się. Na razie nie wiem. Sprawa wyjaśni się po urlopie, czyli za dwa tygodnie. Mnie się w Polsce dobrze żyje i gra. Chciałbym spróbować w Ekstraklasie.

 

Jakie ma pan plany na urlop?

 

Jadę do Czech. Najpierw tydzień u rodziców dziewczyny, potem tydzień u moich.

 

 

 

Autor: GOL24, Fot. GOL24