Jacek Paszulewicz trenerem GKS-u Katowice

2018-01-11 14:49:00
Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze rozpoczną pod okiem nowego trenera. Stanowisko pierwszego szkoleniowca GKS-u Katowice objął Jacek Paszulewicz.

Jacek Paszulewicz, urodzony 15 stycznia 1977 r. w Gdyni, karierę sportową rozpoczął w Gdańsku reprezentując miejscową Polonię. W trakcie dwunastu lat profesjonalnej gry, występował także w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Widzewa Łódź, Wisły Kraków i na sam koniec kariery w Górniku Zabrze (sezon 2006/2007). W 107 rozegranych meczach na poziomie Ekstraklasy strzelił 11 bramek. 

 

Po zakończeniu gry postanowił spróbować swoich sił na trenerskiej ławce. Najpierw jako trener młodzieży w drużynie Jaguar Gdańsk, a potem w sztabie szkoleniowym Lechii Gdańsk. Następnie zbierał doświadczenie w pierwszoligowej wówczas Flocie Świnoujście. Natomiast w latach 2013-2015 pomagał jako asystent trenerom Tomaszowi Kafarskiemu i Dariuszowi Kubickiemu w Olimpii Grudziądz. W międzyczasie pełnił funkcję dyrektora akademii klubu. W listopadzie 2015 r. otrzymał szansę samodzielnego prowadzenia drużyny Olimpii.


W ostatnich dwóch sezonach Nice 1 Ligi trener Paszulewicz dał się poznać jako ekspert od zdobywania punktów wiosną. W rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 Olimpia Grudziądz wywalczyła 28 punktów i była gorsza tylko od Arki Gdynia. Dzięki temu klub uratował się przed spadkiem. Rok później grudziądzanie skończyli drugą część sezonu z dorobkiem 35 punktów, najlepszym w lidze. Warto także odnotować, że Olimpia była na pierwszym miejscu w tabeli Pro Junior System w sezonie 2016/2017 Nice 1 Ligi. System nagradza zespoły, które osiągają sukcesy grając młodymi zawodnikami. 


Jacek Paszulewicz związał się z GKS-em umową, która będzie obowiązywała przez rok z opcją jej przedłużenia.

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice