Intensywny tydzień Puszczy

2017-10-22 08:50:00
Niedzielne zmagania w Nice 1 Lidze zaczniemy od spotkania Puszczy Niepołomice z Olimpią Grudziądz.

Puszcza jest jednym z trzech beniaminków tegorocznych rozgrywek w Nice 1 Lidze i jak pokazały dotychczasowe miesiące - każdy z nich jest bardzo groźny i zajmuje miejsce w pierwszej części tabeli.

 

Beniaminek  jak dotąd zdobył taką samą liczbę punktów co Biało - Zieloni - 18. Puszcza jest w grupie trzech drużyn, które pokonały Chojniczankę Chojnice, a także w pokonanym polu zostawili np. GKS Katowice. Kilka dni temu - po dwóch kolejkach bez zwycięstwa, piłkarze Tomasza Tułacza zainkasowali komplet punktów, pokonując u siebie Ruch Chorzów 2:1.

 

Zawodnicy Puszczy nie mają problemów ze zdobywaniem goli. Do tej pory zdobyli ich 17, a najlepszym strzelcem jest Maciej Domański, który z sześcioma trafieniami zajmuję pozycję wicelidera klasyfikacji snajperów.

 

Olimpia ostatni raz wygrała 1 października, w ramach 12. kolejki. Biało - Zieloni po 13 rozegranych spotkaniach mają na koncie zaledwie dziewięć strzelonych bramek. To najsłabsza siła ofensywna w całej Nice 1 Lidze. Z drugiej strony gracze Jacka Paszulewicza są najlepszą defensywą na zapleczu ekstraklasy z dziesięcioma straconymi golami. Kurs w Fortunie, że Puszcza nie strzeli gola wynosi 3.3.

 

Olimpia miała okazję dwukrotnie mierzyć się z Puszczą w lidze. W sezonie 2013/14 na zapleczu Ekstraklasy grudziądzanie wygrali u siebie 3:1, natomiast na terenie rywala padł wynik 1:0 dla gospodarzy. Kurs w Fortunie, że dziś Puszcza wygra 1:0 wynosi 6.1.

 

 

Autor: Olimpia Grudziądz, Fot. Puszcza Niepołomice