Hit w Chojnicach, Ruch w Sosnowcu

2017-11-03 14:53:00
Dwa najlepsze obecnie zespoły Nice 1 Ligi zagrają ze sobą w 16. kolejce. W sobotę wicelider Chojniczanka Chojnice podejmie prowadzącą w tabeli Miedź Legnica. Ciekawie może być w piątek w Sosnowcu, gdzie Zagłębie zmierzy się z Ruchem Chorzów.

Przed hitem kolejki drużyna z Chojnic zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 27 punktów i do Miedzi traci jeden. Jeszcze niedawno Chojniczanka była liderem, ale w ostatnich dwóch meczach ligowych nie zdobyła bramki - przegrała u siebie 0:2 z Pogonią Siedlce i zremisowała na wyjeździe 0:0 z Chrobrym Głogów.

 

Teraz o gole i punkty będzie jeszcze trudniej. Do Chojnic przyjeżdża bowiem Miedź, uznawana za jedną z najsilniejszych kadrowo drużyn zaplecza ekstraklasy. Wprawdzie między 9. i 11. kolejką legniczanie przegrali wszystkie trzy mecze, ale w czterech kolejnych podopieczni Dominika Nowaka zdobyli dziesięć punktów. Początek sobotniego spotkania o godz. 16.

 

Trzecia w tabeli Puszcza Niepołomice (24 pkt), która do Miedzi traci cztery, a do Chojniczanki trzy punkty, zagra tego dnia u siebie z Pogonią Siedlce.

 

Emocji nie powinno zabraknąć także w piątek w Sosnowcu, gdzie spotkają się Zagłębie i Ruch. Wprawdzie na razie zajmują odległe miejsca (odpowiednio: dziesiąte i osiemnaste), ale oba zespoły to uznane marki, na dodatek ostatnio grają dobrze.

 

Chorzowianie po spadku z ekstraklasy zaczęli sezon z pięcioma ujemnymi punktami, długo nie byli w stanie wyjść na "plus", jednak po zatrudnieniu doświadczonego argentyńskiego trenera Juana Ramona Rochy spisują się coraz lepiej.

 

W ostatnich sześciu kolejkach wygrali aż pięć meczów - 3:1 z Pogonią, 1:0 z Miedzią, 1:0 z Rakowem Częstochowa, 2:1 z GKS Katowice i 3:1 z Odrą Opole. Obecnie mają 14 punktów, do barażowej 15. lokaty tracą tylko trzy.

 

- Od mojego przyjścia do Ruchu rozegraliśmy osiem meczów i w każdym jako pierwsi strzelaliśmy bramkę. I tak chcemy grać - ofensywnie, nie czekając na przeciwnika – przyznał trener Rocha po niedawnym zwycięstwie nad Odrą.

 

W górę pnie się także Zagłębie. Prowadzeni przez Dariusza Dudka sosnowiczanie nie przegrali pięciu ostatnich meczów.

 

 

 

Autor: Polsat Sport, Fot. Miedź Legnica