Hit na koniec sezonu

2017-06-02 14:41:00
Spotkaniem z Sandecją Nowy Sącz, Miedź Legnica zakończy passę sześciu spotkań u siebie. "Miedzianka" nadal pozostaje w grze o awans do ekstraklasy.

Przed decydującą kolejką Miedź Legnica zajmuje piąte spotkania. Strata do drugiego Górnika Zabrze wynosi jeden punkt. Aby myśleć o awansie poza wygraną z Sandecją, "Miedzianka" musi liczyć więc na pozytywne rozstrzygnięcia innych spotkań.

Ostatnie dwa spotkania Miedź wygrała z niżej notowanymi zespołami. Teraz jednak do Legnicy przyjeżdża z najwyższej półki. Odkąd jednak Sandecja ma zapewniony awans, ewidentnie spuściła z tonu.

Na pewno jednak Biało-Czarni będą chcieli przypieczętować mijający sezon trzema punktami. Zwłaszcza, że ostatnie zwycięstwo Sandecja odniosła w 31. kolejce. Co ciekawe ekipa Radosława Mroczkowskiego na wyjazdach strzeliła zaledwie 15 goli, ale straciła ich także niewiele, bo 17. Teraz napastnicy Sandecji będą musieli znaleźć sposób na szczelną defensywę Miedzi.

Jesienią Sandecja wygrała 1:0 po golu Macieja Małkowskiego z rzutu karnego w pierwszej połowie. Miedź w drugiej części miała świetną szansę na wyrównanie, ale tym razem z jedenastu metrów pomylił się Łukasz Garguła. Kurs w Fortunie, że Sandecja wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 2.6.

Autor: 1liga.org, Fot. Miedź Legnica