Historyczna chwila dla Zagłębia i Niwki

2018-02-16 19:56:00
W dniu dzisiejszym zostały dogadane ostatnie szczegóły podpisania umowy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a AKS-em Niwka Sosnowiec. Obie strony nie ukrywały zadowolenia po złożeniu podpisów pod umową na termin nieokreślony.

Głównym celem współpracy jest selekcja zdolnych chłopaków i wymiana graczy z Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Na podpisaniu umowy obecny był prezes Zagłębia - Marcin Jaroszewski, koordynator Akademii - Jarosław Wojciechowski, a także prezes AKS-u Paweł Niedzwiedzki i Mariusz Grząba.

 

O uchylenie współpracy poprosiliśmy prezesa Pawła Niedzwiedzkiego:

 

- Są to dwa najstarsze kluby w mieście, każdy ma wyznaczone cele. Przez ostatnie lata brak tej współpracy był bardzo widoczny i jeżeli chodzi o naszą działalność jest to naturalny krok. Z pewnością jest to ruch korzystny dla obu stron i każdy z nas na tym skorzysta. Jeżeli chodzi o współpracę to głównie skupimy się na myśli szkoleniowej. Będziemy bazować na doświadczeniu, która wyjdzie na dobre dla dzieciaków, które chcą grać w przyszłości na najwyższym poziomie. Jeżeli nadarzy się taka okazja zawodnicy będą przechodzić do Zagłębia i bez problemu wpasują się w specyfikę klubu. Przyglądamy się zawodnikom i doradzamy sobie na korzyść młodych piłkarzy i klubów.

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec