Historia nie zna remisów

2017-11-04 08:51:00
Świetne wyniki na Stadionie Miejskim w Niepołomicach osiągali piłkarze Puszczy w 2017 roku. Dziś rozegrają ostatni mecz przed własną publicznością. Rywalem będzie Pogoń Siedlce.

Fantastycznie radząca sobie w rozgrywkach Nice 1 Ligi Puszcza Niepołomice kończy powoli pierwszą rundę rozgrywek na zapleczu Lotto Ekstraklasy. W sobotę 4 listopada o godzinie 13.00 podejmie przy Kusocińskiego 2 w Niepołomicach ekipę Pogoni Siedlce.

 

W ligowej tabeli podopieczni trenera Tomasza Tułacza zajmują bardzo wysokie czwarte miejsce. Rywale Puszczy są na dwunastym miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że Pogoń Siedlce to należy do grupy najlepszych drużyn w lidze, jeśli chodzi o punkty zdobywane na wyjazdach. Spośród 19 punktów zdobytych w tym sezonie, aż 13 oczek siedlczanie dopisali po czekach rozgrywkach na boiskach rywali. Kurs w Fortunie, że Pogoń wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 2.36.

 

W ostatniej kolejce Pogoń Siedlce przegrała u siebie po interesującym meczu z liderem rozgrywek, Miedzią Legnica 2:3. Tydzień wcześniej potrafiła jednak na wyjeździe pokonać drugą w tabeli Chojniczankę Chojnice. Jeszcze Lepsze wyniki notuje Puszcza, która jest niepokonana od 30 września, notując ostatnimi czasy trzy kolejne zwycięstwa.

 

Pogoń miała okazję do zapoznania się z Puszczą w czasie wspólnej gry w II lidze wschodniej. Bilans czterech spotkań jest korzystny dla klubu z Małopolski. Żubry wygrały trzy razy, a przegrały tylko raz (bramki: 7:5 na korzyść Puszczy). Ponad cztery lata temu Pogoń wygrała 2:1 w Niepołomicach po trafieniach Mariusza Dzienisa i Chinonso Agu. To tylko ciekawostka, ponieważ żaden z piłkarzy grających obecnie w obu drużynach nie pamięta tamtego spotkania. Kurs w Fortunie, że dziś goście wygrają w takim samym stosunku wynosi 12.5. 

Autor: Puszcza Niepołomice/Pogoń Siedlce, Fot. Puszcza Niepołomice