Goście na treningu Chrobrego

2017-11-03 14:10:00
Grupa dzieci wzięła w czwartek udział w profesjonalnym treningu pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Pięciu chłopcom i dwóm dziewczynkom nie przeszkadzało to, że ciemno, zimno i pada. Liczyła się okazja do potrenowania z tymi, którym kibicują z wysokości trybun.

W czwartkowym treningu udział wzięła grupa Trenera Osiedlowego przy szkole podstawowej nr 7. Przez kilka miesięcy, w ramach prowadzonego projektu, dzieciaki spotykały się na przyszkolnym boisku, by wspólnie i fajnie spędzić czas. Na sportowo, bo przez ten okres mogli uczestniczyć w bezpłatnych treningach, które akurat na tym boisku prowadziła Joanna Sip. Trener zabierała też swoich podopiecznych na basen i na pierwszoligowe mecze Chrobrego, więc na pierwszoligowym Chrobrym się skończyło. Oficjalnie projekt dobiegł końca 31 października, ale dziś mieliśmy przykład, że maluchom mało. Właściwie to same się skrzyknęły i z pomocą swojej pani trener przyszły na Chrobrego, nie zważając na fatalną pogodę i to, że formalnie tegoroczną edycja Trenera Osiedlowego zamknięto.

 

W klubie przyjął ich trener Grzegorz Niciński, który zaprosił do szatni, a potem do udziału w treningu. Część zajęć szkoleniowcy ChG - Jacek Manuszewski czy Maciej Idczak - poprowadzili tej grupce osobno, w innych nie było zmiłuj i trzeba było naśladować piłkarzy. 

 

Na sam koniec jedna z dziewczynek, szczególnie mocno będącą za futbolem, otrzymała od zespołu upominek. Była to piłka z autografami zawodników. 

 

 

 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów