Górnik Zabrze wraca do ekstraklasy!

2017-06-04 14:34:00
Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w Nice 1 Lidze! Drugim zespołem, który zapewnił sobie awans do LOTTO Ekstraklasy okazał się Górnik Zabrze, który w ostatniej kolejce pokonał Wisłę Puławy 1:0.

Zabrzanie przed ostatnią serią gier znajdowali się w komfortowej sytuacji. Tylko od nich zależało, czy po sezonie nieobecności powrócą na boiska najwyższej klasy rozgrywkowej. W Puławach od pierwszego gwizdka ruszyli do ataków i przyniosło to skutek w 21. minucie gry. Pięknym strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana popisał się Igor Angulo i golkiper Wisły mógł tylko wyciągnąć futbolówkę z siatki. Od tego momentu drużyna Marcina Brosza kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając swoim rywalom rozwinąć skrzydeł. I choć w drugiej połowie gospodarze potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, nie zdołali pokonać Tomasza Loski.

Dla Górnika jest to powrót do LOTTO Ekstraklasy po jednym sezonie spędzonym w Nice 1 Lidze. Choć rozpędzali się powoli, a rok zaczynali dopiero na ósmej pozycji, świetną postawą na wiosnę zapewnili sobie upragniony awans. Triumfalny marsz rozpoczęli 6 maja, rozbijając Chojniczankę Chojnice 6:1. Od tego czasu wygrali pięć kolejnych meczów, co pozwoliło im cieszyć się w Puławach z powrotu do krajowej elity.

Przed ostatnią kolejką matematyczne szanse na awans miało jeszcze kilka innych zespołów. Ostatecznie wszystkich pogodził Górnik, który dołączył do Sandecji Nowy Sącz. Trzecie miejsce zajęło Zagłębie Sosnowiec, czwarte – Miedź Legnica, na piątej pozycji uplasowała się Chojniczanka Chojnice, szósta lokata przypadła Olimpii Grudziądz, a siódma – GKS Katowice.