Górnik odpadł z Pucharu Polski

2017-08-09 08:46:00
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Górnik Łęczna przegrał z Ruchem Zdzieszowice 1:2.

W 11. minucie kapitalnym, krosowym podaniem z głębi pola do Kilińskiego popisał się Czajkowski. Ten zagrał wzdłuż bramki do Zpotocznego, który z kilku metrów nie dał szans golkiperowi łęcznian i było1:0!

Po zdobyciu gola Ruch nieco zwolnił tempo jednak w pełni kontrolował spotkanie. Potwierdzeniem był gol z 22 minuty. Tym razem na lewym znalazł się Zapotoczny, który płasko dośrodkował do Sotora, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Kiedy wydawało się, że Ruch ma mecz pod kontrolą tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył Suchanek - 2:1.

Przewaga zespołu z zaplecza ekstraklasy momentami była miażdżąca, jednak w kluczowych momentach Ruch mógł liczyć na Sochackiego, który w kilku sytuacjach znów pokazał najwyższą klasę.

Ruch Zdzieszowice - Górnik Łęczna 2:1 (2:1)

1:0 Zapotoczny 11'