Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn 1:1

2018-03-31 21:10:00
W meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi Górnik Łęczna zremisował ze Stomilem Olsztyn 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gości, bo już w 3. minucie Grzegorz Bonin trafił strzałem głową w poprzeczkę. Dwie minuty później było już 1:0 dla gospodarzy, gdy Sergiei Mosnikov dostał prostopadłe podanie i pokonał Michała Leszczyńskiego. Stomil próbował wyrównać, ale ataki olsztynian rozbijały się o dobrze zorganizowana obronę gospodarzy.

Olsztynianie zagrozili Górnikowi dwukrotnie. raz, gdy sprzed pola karnego strzelał minimalnie niecelnie Artur Siemaszko, a drugi raz po główce Wiktora Biedrzyckiego po rzucie rożnym. Olsztyński pomocnik trafił prosto w bramkarza. Stomil miał wiele okazji do zaatakowania bramki rywali po stałych fragmentach gry, które ze zmiennym szczęściem bił Dani Ramirez.

Druga połowa to optyczna przewaga Stomilu. Olsztynianie prowadzili grę, mieli mnóstwo rzutów rożnych i prawie ciągle przebywali na połowie przeciwnika. Podopieczni trenera Kieresia udanie bronili się przed atakami Górnika, który jednak stworzył sobie dwie idealne sytuacje do podwyższenia wyniku, ale nie potrafił ich sfinalizować. Najlepszą okazję do wyrównania miał Paweł Abbott , który w sytuacji sam na sam z Sergiuszem Prusakiem próbował strzelać w krótki róg, jednak góra był bramkarz Górnika. Olsztynianie dążyli do wyrównania do końca i ten trud im się opłacił. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry bramkę na wagę remisu zdobył Baranowski.

1:0 Mosnikov 5'

1:1 Baranowski 90'

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Wereszczak – Kuban, Biedrzycki.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 1296.

Górnik: Prusak – Sosnowski (79′ Makowski), Pruchnik (48′ Wiech), Kasperkiewicz, Flis – Sasin, Łuszkiewicz, Mosnikov, Bonin, Szysz –Lebedyński (57′ Wereszczak).

Stomil: Leszczyński – Bucholc, Baranowski, Wełnicki, Kuban –Tanczyk (37′ Ziemann), Biedrzycki, Ramírez, Siemaszko, Głowacki (67′ Stromecki) – Abbott (64′ Zając).

Autor: sport.egit.pl, Fot. Górnik Łęczna