GKS Tychy w I rundzie Pucharu Polski

2017-07-17 12:53:00
Piłkarze GKS Tychy udanie zainaugurowali sezon 2017/18 pokonując w wyjazdowym spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Kotwicę Kołobrzeg 2:0 (0:0). Awans do kolejnej rundy zapewniły tyszanom bramki Michała Fidziukiewicza i Daniela Tanżyny.

Oba zespoły od początku spotkania narzuciły wysokie tempo, które przekładało się również na sytuacje bramkowe. Po kilku mniej groźnych próbach gospodarzy, w 9. minucie długi wyrzut piłki z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza trafił pod nogi zamykającego akcję Fidziukiewicza, który jednak mocnym uderzeniem posłał piłkę wprost w słupek.

Z każdą kolejną minutą podopieczni Jurija Szatałowa coraz wyraźniej przejmowali inicjatywę. W końcówce pierwszej połowy w dwóch podbramkowych sytuacjach pokazał się Dawid Błanik, ale najpierw jego strzał z narożnika pola karnego minął prawy słupek, a chwilę później próbując wykorzystać błąd w komunikacji zawodników Kotwicy przejął piłkę, upadł na ziemię w szesnastce, ale gwizdek arbitra milczał.

W przerwie na placu gry pojawił się Piotr Ćwielong, który dobrą dyspozycją dał sygnał tyskiej drużynie do kolejnych ataków. W 56. minucie po dośrodkowaniu "Pepe" z rzutu rożnego, na bramkę Kotwicy strzelał Łukasz Matusiak, obronił Marcin Michalak, futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Fidziukiewicza, jednak próba dobitki okazała się niecelna.

"Trójkolorowi" w ostatnim kwadransie pucharowego pojedynku dopięli swojego. W 75. minucie gry piłkę na połowie boiska przejął Remigiusz Szywacz i natychmiast zagrał ją do niepilnowanego Fidziukiewicza, a napastnik GKS płaskim strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania.

Tyscy piłkarze poszli za ciosem i kilka minut później ustalili rezultat meczu, zdobywając drugiego gola. Piłkę w punkt, wprost na głowę Tanżyny, posłał z narożnika boiska Ćwielong, a rosły stoper bez problemu skierował ją do siatki.

GKS udanie rozpoczął sezon 2017/18, pokonując Kotwicę Kołobrzeg 2:0. W I rundzie pucharowych rozgrywek tyszanie zmierzą się z beniaminkiem Nice 1 Liga - Puszczą Niepołomice.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 0:2 (0:0)

0:1 Fidziukiewicz 75'

0:2 Tanżyna 81'

Żółte kartki: Rydzak - Tanżyna, Matusiak

Kotwica Kołobrzeg: Michalak - Prejs, Słodowy, Wypij, Rydzak - Kacprzycki, Danilczyk, Michurski (86' Ruszczak), Śmiechowski, Szymański - Włodarczyk (90' Zaniewicz).

GKS Tychy: Dobroliński - Mańka, Bogusławski, Tanżyna , Szywacz, Abramowicz - Błanik, Matusiak (71' Szumilas), Łuszkiewicz, Radzewicz (46' Ćwielong) - Fidziukiewicz (90' Wróblewski).

Autor: GKS Tychy, Fot. GKS Tychy