GKS Tychy – Odra Opole 3:0

2018-05-28 13:35:00
W meczu 33. kolejki Nice 1 Ligi, który był ostatnim w tym sezonie rozegranym przy Edukacji 7, piłkarze GKS Tychy pewnie pokonali Odrę Opole 3:0

Spotkanie, które nie miało już większej stawki – oba zespoły zapewniły już sobie utrzymanie, a tyszanie zachowali jedynie ułamek procenta szans na awans – początkowo toczyło się z delikatną inicjatywą Odry, która mogła liczyć na solidne wsparcie kibiców. W 16. minucie Mateuszowi Bodziochowi brakło bardzo niewiele, by zamknąć centrę Rafała Brusiły z prawej flanki. W 27. minucie Tomas Mikinicz ściął w polu karnym do środka i uderzył niecelnie. Pod tyską bramką brakowało nam konkretów.

Czego nie dokonali się kibice beniaminka, zrobili gospodarze, czyniąc użytek ze swojej znanej broni, czyli egzekwowanych przez Łukasza Grzeszczyka stałych fragmentów gry. Kapitan GKS-u dośrodkował z rzutu rożnego, a głową piłkę do siatki skierował Kamil Zapolnik, nie zostawiając złudzeń Mateuszowi Kuchcie. Już do końca pierwszej połowy przewaga miejscowych – najlepszej drużynie wiosny w Nice 1 Lidze – nie podlegała dyskusji, a w opałach gracze beniaminka byli choćby po ładnej akcji zakończonej strzałem Keona Daniela zza „szesnastki”, po którym Kuchta odbił piłkę i na tyle zaasekurował sytuację, by Jakub Vojtusz nie zdołał wykonać dobitki.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch wizyt tyszan w polu karnym gości, ale Mateusz Kuchta wyłapał „główkę” Zapolnika, a Vojtusz został w ostatniej chwili zablokowany i skończyło się na kornerze. W 56. minucie to Odra miała korner, po którym do uderzenia głową zdołał dojść Maćczak, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Po kilkudziesięciu sekundach było już 2:0. Dawid Abramowicz dograł lewą nogą płasko wzdłuż bramki, a z bliska formalności dopełnił jedynie Grzeszczyk, do asysty z pierwszej połowy dokładając więc gola.

Kontakt goście mogli złapać w 66. minucie. Z kilkunastu metrów kropnął Czyżycki, ale Konrad Jałocha efektowną paradą przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Kropkę nad „i” tyszanie postawili w 80. minucie, gdy na raty Mateusza Kuchtę pokonał Vojtusz.

GKS Tychy – Odra Opole 3:0 (1:0)

1:0  Zapolnik 35'
2:0  Grzeszczyk 55'
3:0 Vojtusz 79'

Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec).

Widzów 4252.

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Daniel, Bernhardt (69' Biegański) – Zapolnik, Grzeszczyk, Kaczmarczyk (87' K. Piątek) – Vojtusz (82' Mańka).

Odra Opole: Kuchta – Trznadel (36' Żagiel), Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – Brusiło, Wepa, Habusta, Czyżycki (79' Gancarczyk), Mikinicz (60' Skrzypczak) – Maćczak.

Autor: GKS Tychy, Fot. Odra Opole